Як будувати курятник.

Побудувати курник зовсім не так складно, як здається на перший погляд. Зробити курник своїми руками можна досить швидко, не витративши багато грошей. Головне - мати бажання, час і слідувати чітко створеного плану. Тоді курям буде затишно в зробленому для них будиночку.
Вам знадобиться
  • Пила, молоток, дерев'яні дошки, утеплювач, цвяхи, матеріал для даху (толь, покрівельне залізо і т.п), бетон, металеві листи.
Інструкція
1
Для початку намалюйте проект курник а. Будиночок для курей може бути нестандартним, незвичайним або традиційним. Розрахуйте розміри з урахуванням того, що на 1 кв.м. потрібно розміщувати не більше 4 курей. Виберіть місце для курник а, краще за все не узвишші, щоб його не підтоплювало під час дощу.
2
Викопайте яму під фундамент для пташника. Зробіть опалубку, залийте фундамент бетоном, щоб в курник не проникли кішки, лисиці, гризуни або інші тварини. На бетонну основу покладіть дощату підлогу, краще зробити його під невеликим ухилом, щоб було легше прибирати за птахами.
3
Побудуйте стіни з дощок. Покрийте їх вапном, щоб убезпечити курей від поширення небезпечних мікробів. Зробіть вікна, адже курям потрібна хороші освітленість і вентиляція. Для зими проведіть в пташник штучне освітлення. Поставте дах, утеплите її дерном.
4
Обладнайте сідала необхідної довжини (для одного птаха треба близько 60 см). Поставте темний ящик з тирсою в кут курник а - в ньому кури будуть нести яйця. Утепліть приміщення утеплювачами, встановіть обігрівач або потужні лампочки. Додайте поїлки і годівниці вище. Покладіть на підлогу тирса, солому або пісок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HcwD6OA6O5M
Спорудження курятника - це дуже цікаве і корисне заняття. Вважається, що будівництво курятника багатьом не під силу, забирає багато сил, часу і грошей. Це не зовсім так. Все правильно розрахувавши і спланувавши, досить швидко і без особливих грошових вливань можна своїми руками побудувати курник.
Інструкція
1
Побудуємо курник для 15 голів птиці. Курник робимо шириною 2 м, довжиною 3м і висотою передньої стінки 2,5 м, а задньої 1,5 м. Спочатку виготовимо каркас. Для його виготовлення використовуємо дерев'яні колоди діаметром 10 см, їх необхідно вкопати в грунт на глибину 70 см. Все вкопують у землю частини колод необхідно покривати два рази гарячим бітумом на висоту 1,3м. У верхній частині каркаса робимо обв'язку, брусом 5 на 5 см.
2
Потім обшивають каркас з двох сторін тесом. Спочатку обшивають зовнішні сторони так, щоб не було щілин. Задню стінку робимо глухий, а в передній, робимо вікно із стулкою і двері. У регіонах з холодним кліматом, вікна краще робити з подвійними рамами. Під вікном на висоті 20-30см робимо лаз, шириною 20см і висотою 30см. Зсередини, зовнішній тес оббиваємо утеплювачем, для цього підійде толь або картон.
3
Після цього, обшивають тесом стіни курятника зсередини. Вийшло простір між зовнішнім і внутрішнім тесом, засипаємо тирсою, вони гратимуть роль утеплювача. В тирсу можна додати одновідсотковий гексахлоран.
4
Пол робимо з дерев'яної дошки або глинобитний. Навколо курятника , викопуємо канаву глибиною 20-30см для стоку води. Дах робимо з невеликим, 20-30 см, напуском, щоб вода стікала не по стінам курятника . Для збереження тепла, в зимовий час, перед входом в курник краще зробити невеликий утеплений тамбур. Все дверні пороги робимо висотою 30 см.
5
Біля курятника робимо невеликий, 2 на 2м, вигул. Обгороджуємо його металевою сіткою висотою до 2м, з не великою осередком, щоб у неї не проскочили курчата. Обов'язково вкопують сітку в землю, на глибину 30 см, і по периметру, знизу, оббиваємо її дошкою шириною 30 см, це охоронить від проникнення в курник гризунів й інших не прошені гостей. Якщо дозволяють можливості, можна зробити навіс над вигулом, щоб кури могли гуляти і в погану погоду.
6
Тепер обладнаємо курник зсередини. Для початку, стіни покриємо вапняним розчином, щоб не допустити розмноження мікробів і грибків. Уздовж бічних і задньої стін, робимо сідала, довжиною, з розрахунку 50-60 см на курку.
7
Поїлки і годівниці розташовуємо на відстані від підлоги, щоб курки не змогли в них ритися. В курник проводимо освітлення і якщо необхідно встановлюємо обігрівальні прилади. Вся проводка і джерела обігріву, повинні розташовуватися в недосяжності для курки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XuSjRkthJCs
Зверніть увагу
Можливо, від цієї затії деяких відлякує відсутність на ділянці курятника і недолік знань про його будівництво. Можна припустити, що побудувати курник - захід, що віднімає багато сил, часу і грошей, однак, поспішаємо вас переконати. Якщо все добре спланувати, то курятник можна побудувати своїми руками, швидко і без великих фінансових витрат.
Корисна порада
Пташка ця не вибаглива, всеїдна, правда трохи допитлива і не зовсім кмітлива, але зате на ділянці завжди свіжий продукт - яєчко, та й пташиний послід - прекрасне добриво для всіх рослин. Лякає відсутність курятника і відомостей як його побудувати? Тоді ця стаття допоможе вам вирішити багато питань, оповідаючи як побудувати курник своїми руками.