Як сплести фенечку.

Фенічка - тонкий браслет, сплетений практично з будь-якого підручного матеріалу: шкіри, ниток, бісеру, круглих скляних намистин і т.д. До Європи він потрапив від північноамериканських індіанців, які пов'язували браслети на знак вічної дружби. Дарувальник сам виготовляв і зав'язував фенечку потрійним вузлом, причому на третій вузол вимовлялося побажання здоров'я і щастя одержувачу подарунка. Зараз тонкі яскраві браслети носять по кілька штук на одній руці, щоб оживити образ і підкреслити свою індивідуальність. Особливо красиво виглядають фенечки з бісеру.
Інструкція
1
Виберіть або намалюйте схему фенечки. Залежно від орнаменту визначитеся з технікою, в якій буде виконаний браслет: це може бути мозаїка, «хрест» або, як у нашому випадку, «ндебеле».
2
Наберіть на середину чорної міцної нитки верхній горизонтальний ряд. Бісеріни розташовуються в наступному порядку: три чорних, одна бажаючи, три чорних, три жовтих, три чорних, три жовтих, три чорних. Далі крок орнаменту повторюється. Зробіть 3-4 кроки. Закінчите трьома чорними бісерінамі.
3
Пройдіть в передостанню набрану бісерину в зворотному порядку. У підсумку дві крайні намистини повинні поміняти положення на 90 °. Таким же чином пройдіть весь ряд.
4
Сплетіть всі ряди відповідно до схеми окремо один від одного. Потім складіть їх по порядку і з'єднайте по вертикалі ниткою з двома голками (повинна вийти імітація ткацтва).
5
Крізь крайні бісеріни з кожного боку проведіть більш товсту нитку, закріпіть вузлом на середині. Зауважте на зап'ясті потрійним вузлом.
Зверніть увагу
За своїм бажанням ви можете міняти розмір і колір бісеру. Важливо тільки, щоб отвори в бісерин допускали багаторазове проведення нитки, а фарба при цьому не стиралася.