Як навчитися їздити на ковзанах задом.

Основа будь-якого навчання - метод проб і помилок. В катанні на льоду до нього додаються ще й шишки, вивихи і далеко не професійні кульбіти. Щоб навчитися їхати спиною вперед, необхідно в першу чергу володіти технікою класичного ковзання.
Вам знадобиться
  • фігурні або хокейні ковзани
Інструкція
1
Освойте класичний коньковий ход.Одну ногу поставте прямо, другу - толчковую - зафіксуйте під зовнішнім кутом 45 градусів. Злегка зігніть коліна, корпус винесіть трохи вперед. Після поштовху вага тіла переноситься на іншу ногу, яка стояла (а тепер їде) прямо. Коли швидкість руху знижується, нога, на якій ви їдете, стає толчковой і т.д.
2
Задній хід дуже схожий з класичним гребеневим, але відрізняється тим, що потрібно робити все навпаки. Станьте спиною до руху. Виберіть толчковую ногу і поставте в початкове положення під кутом 45 градусів. Злегка перенесіть корпус вперед і зігніть коліна. Відштовхніться і зберігайте рівновагу, розподіливши 70% ваги на опорну ногу і 30% на толчковую. Міняйте черговість ніг.
3
Відштовхування і сама їзда повинні бути не різкими, а плавними, наче дуговими. Тобто, поштовх і всі наступні руху, що змінюють одне одного, повинні не просто нагадувати техніку плетіння «косички зсередини», а ще й саму округлу окантовку коси.
Зверніть увагу
Згідно книзі відомого тренера Олексія Миколайовича Мішина «Біомеханіка рухів фігуриста», принцип катання на ковзанах залежить від розподілу центру ваги, адже людська маса тримається на дуже малій площі конькового леза. Їзда на прямих ногах, швидше за все, закінчиться падінням. Злегка зігніть їх, а корпус трохи нахиліть вперед. Це допоможе утримати рівновагу.
Корисна порада
Схематично техніку катання спиною вперед можна зобразити так: намалюйте штрихами дівочу косу, потім дугоподібними лініями домалює до неї окантовку праворуч і ліворуч, іншими словами, зробіть її об'ємною. А тепер переверніть малюнок. Те, що вийшло, хоча б віддалено має нагадувати принцип катання спиною вперед.
Все більшу і більшу популярність здобуває кінний спорт. Змагання кіннотників привертають велику кількість глядачів, верхова їзда стає затребуваною не тільки як спорт, але і як чудовий вид відпочинку. Бажання подружитися з конем є у багатьох, але далеко не всі знають, як це зробити.
Інструкція
1
Виберіть кінно-спортивний клуб, де ви плануєте займатися. Основні критерії - це кваліфікація тренерів, рівень виїжджені коней та їх кількість. Важливим фактором стануть доступність манежу для вас і ціна занять. Зверніть увагу і на комфортабельність приміщень: критий манеж, наявність душових і роздягалень зроблять заняття більш приємними.
2
Починайте занять верхової їздою з тренувань з особистим тренером. Тільки в цьому випадку ви гарантовано навчитеся правильній посадці, техніці, основним навичкам поводження з конем. Заняття з досвідченим тренером в манежі найбільш безпечні для початківців. Як правило, перший цикл складається з 10 уроків. Ви навчитеся чистити кінь, сідлати її, сідати верхи, рухатися кроком і риссю.
3
Наступні 10 занять можуть проходити як групові. Ці уроки, як правило, присвячують навичкам їзди галопом. Третій цикл з 10 занять присвячують навчанню різним алюром. Після цього ви можете продовжувати просто їздити верхи на втіху або зайнятися більш серйозним спортом: конкуром, джигитовкой або виїздкою.
4
Займайтеся двічі на тиждень протягом трьох місяців. Цього часу достатньо, щоб впевнено почувати себе верхом. Врахуйте, що чим частіше ви їздите верхи, тим швидше прийдуть результати. Заняття повинно тривати не менше тридцяти хвилин. Поступово удлиняйте тривалість уроку до однієї години.
5
Не старайтесь постійно їздити на одній і тій же коні. Кожна тварина має своїми звичками й особливостями. Різні коні можуть мати різну реакцію на одне і те ж ваш рух. Щоб накопичити досвід спілкування з кіньми і не залежати від темпераменту конкретного рисака, їздите на різних конях, особливо в період першого циклу навчання. Слідкуйте за цим самі, не кожен тренер звертатиме на це увагу.
6
Після першого заняття обов'язково прийміть теплу ванну і зробіть масаж. Виконайте кілька вправ на розтяжку внутрішньої поверхні стегон і сідниць. Верхова їзда - це серйозне навантаження, і перший час після занять ваші м'язи будуть дуже сильно боліти.
Зверніть увагу
Починати навчання верхової їзди з самостійних верхових прогулянок на природі не варто. Хоча кінний спорт не відноситься до особливо травмонебезпечним, кінь - це велика тварина, яка здатна злякатися і скинути вас. Падіння з коня в сільській місцевості, далеко від медичних установ може стати по-справжньому небезпечним.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені, що будете довго займатися кінним спортом, не поспішайте купувати спеціальну амуніцію. Для перших занять вам знадобляться зручні штани з плоскими внутрішніми швами (наприклад, джинси) і високі чоботи з зручним низьким каблуком і неріфленой підошвою. Високу халяву необхідно, щоб захистити ноги від ударів об стремена, а каблук потрібен, щоб тримати хороший упор. На руки надіньте рукавички, щоб не стерти руки об привід, можна найпростіші - бавовняні. Дітей допускають до занять тільки в шоломі. Дізнайтеся, чи можна взяти в вашому клубі напрокат дитячий шолом, щоб не купувати його, поки ви не вирішите, чи стане ваша дитина серйозно займатися.