Як будувати погріб.

Погріб потрібен в будь-якому приватному будинку, на будь дачі. У ньому прекрасно зберігаються продукти влітку, соління і овочі - взимку. Побудувати льох можна самостійно. Справа ця досить трудомістка, але коштує витрачених зусиль. Будівництво льоху слід вести поетапно.
Інструкція
1
Для початку виберіть місце для льоху. Найкраще будувати його на сухій ділянці, на височини. Розмітьте площадку під майбутній льох, зніміть дерен і викопайте котлован. Вирівняйте дно котловану, засипте гравієм або щебенем, піском - товщина шару близько 20 см. Злегка пролийте і ретельно утрамбуйте. Потім викладіть 2-3 шари глини по 10 см завтовшки. Потім покладіть зверху бетон товщиною 5 см. На бетон укладіть руберойд або толь, зверху - знову шар бетону.
2
Побудуйте стіни з цегли, бетону або дерева. Якщо ви вирішили робити дерев'яні стіни, спочатку вкопати в кути підлоги стовпи, обмазані на кінцях гідроізоляційної мастикою. Потім до стовпів прибийте зсередини дошки, обтягніть їх руберойдом або толем і засипте простір між дошками і стіною котловану керамзитом. Зовні і зсередини оштукатурьте стіни розчином цементу, коли він висохне, обклейте руберойдом або толем.
3
Потім зробіть перекриття. Покладіть зверху балки з товстих колод або бруса, на них настелите дошки. Зробіть в стелі квадратний люк для входу в льох і змонтуйте 2 вентиляційні труби в протилежних кутках льохи. Кришку люка і перекриття утеплите - люк теплоізоляційним матеріалом, перекриття засипте керамзитом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b0CNDpjXpYg
Зібрати відмінний урожай по осені - це лише половина успіху. Щоб сільськогосподарський успіх закріпити, треба цей урожай зберегти. Тут вже ніяк не обійтися без льохи . Чи складно створити це підсобне господарське споруда своїми руками?
Інструкція
1
Споруду льохи слід почати з вибору місця. Найкраще для цієї мети підійде сухий піднесений ділянку. Обрану площадку розмічають, викреслюючи на грунті розміри льохи за його зовнішнім стінок. Якщо на ділянці присутня рослинність, її необхідно видалити. Краще вибрати для побудови льохи суху пору року, коли немає дощів.
2
Намічений контур служить кордоном для риття котловану. Від лінії контура в зовнішньому напрямку вибирають грунт, відкидаючи його вбік, подалі від місця майбутнього льохи . Обсипається грунт може ускладнити роботу, в цьому випадку буде потрібно спорудити підпирають стінки.
3
Розміри котловану слід робити за розміром переважаючими заплановані розміри льохи приблизно на метр. Це полегшить подальші роботи з оштукатурювання і гідроізоляції.
4
Вибираючи грунт, формують дно майбутнього льохи і його стіни. На отриманому підставі ставлять стінки льохи . Підстава під майбутніми стінами роблять гранично чистим, без засипань грунту.
5
Стіни льохи виконують з цегли або каменів, зчіплюючи їх розчином. Можна також влаштувати опалубку, заливши в неї бетон. Передбачте достатній простір під сходи і полки, а також місце для навішування електричного обладнання та освітлення.
6
Приділіть особливу увагу влаштуванню підлоги. Для цього дно ями акуратно вирівняйте, ущільните трамбуванням, а потім покладіть на нього послідовно кілька шарів глини. Самий верхній шар зробіть з бетону, його товщина повинна бути не менше 50 мм.
7
Якщо стіни ви вирішили зробити з деревини, заздалегідь запасіться дошками. По кутах котловану вкопати стовпи, оброблені попередньо водостійкою мастикою. До стовпів прибийте зсередини шар дощок. Потім обтягніть стіни толем або плівкою, а порожній простір між дошками і зовнішніми стінками котловану засипте землею. Набагато солідніше виглядатимуть стіни у вигляді зрубу, але його пристрій може стати більш трудомістким заняттям.
8
Перекриття роблять з товстих брусків або колод. На такі балки укладаються дошки. Передбачте наявність люка і труб для вентиляції льохи . Люк переважніше зробити квадратної форми. Перекриття утеплюють шаром шлаку або землі. Кришку люка обробляють теплоізоляційним матеріалом.
9
Для влаштування вентиляції згодяться дві труби; найкраще підійдуть труби з пластмаси, перетином 10-15 см. Розташовувати труби слід в різних кінцях льохи .
10
Внутрішній устрій льохи включає різні полки для зберігання продуктів. Треба передбачити простір між полицями, це необхідно для доступу повітря.
11
Верхня частина льохи буде знаходитися вище поверхні землі і стане охороняти нижню частину від охолодження взимку і перегріву в літній час. В цій частині льохи зручно зберігати тару, що залишилася від продуктів, що пішли на зберігання.
12
Грамотно влаштований і добре підготовлений льох забезпечить тривале зберігання різноманітних продуктів.
Корисна порада
Додаткове джерело: Журнал «Зроби сам», «Будуємо льох», Ю.В. Проскурін, листопад 1989.