Як обшити лоджію.

Лоджія - це не просто додаткове місце для зберігання різних речей, але невід'ємна частина квартири. Тому завжди хочеться, щоб вона була красивою, затишною і, звичайно ж, зручною. Добре облаштована лоджія може стати відмінною зоною відпочинку і зимовим садочком для захоплених квітникарів.
Інструкція
1
В умовах вітчизняного помірного клімату багато домовласників в першу чергу прагнуть засклити і як слід утеплити свої лоджії. У багатьох сучасних будинках огорожі лоджій зроблені з цегли, вони міцні і надійні. Однак в країні існує величезна кількість будинків, в яких огорожі лоджій і балконів являють собою всього лише легкі перегородки. Безумовно, лоджії такого типу потребують додаткової обшивці і утепленні.
2
Сьогодні в більшості випадків для обшивки лоджії використовуються три типи матеріалів: - дерев'яна або пластикова вагонка; - гіпсокартон; - сайдинг (застосовується тільки для зовнішньої обшивки) .Кожен з них має свої переваги і недоліки, тому вибір матеріалу завжди залежить від конкретної ситуації і переваг власника будинку.
3
Самостійно обшити лоджію найзручніше дерев'яною вагонкою. Це найекономічніший і доступний варіант обшивки лоджії або балкона. Дерево не тільки добре утримує тепло, створює прекрасний мікроклімат, але і виглядає дуже естетично. Крім того дерев'яна обшивка створює хорошу звукоізоляцію, що важливо в багатоквартирному будинку.
4
У продажу дерев'яна вагонка зустрічається двох видів: звичайна і євровагонка. У другому випадку приставка «євро» не означає, що мова йде виключно про дорогий імпортному матеріалі. Це значить тільки, що ця вагонка зроблена за міжнародними європейським стандартам і її якість помітно вище. Вона виробляється з чистих дощок, добре просушена і має мінімальну кількість сучків і нерівностей. До того ж, як правило, євровагонка володіє красивим світло-золотистим відтінком і індивідуальним для кожної дошки візерунком.
5
Обшивати лоджію вагонкою слід зі стін і огородження. Починають завжди з прибивания лагов. Для цього спочатку в них роблять отвори на відстані 25-30 см. Один від одного, потім прикладають лаги до поверхонь лоджії і намічають місця для отвори в стінах. За допомогою перфоратора пробиваються отвори в стінах для дюбелів. Дошки вагонки прикріплюються до лагам за допомогою саморізів. Обшивку треба починати від будь-якого їх кутів лоджії. Кожну дошку вагонки акуратно підбивають спеціальними гвоздиками без капелюшків, які забиваються під кутом в 30-40 градусів. Після обшивки стін по всьому периметру лоджії торці дощок в кутах обробляють декоративними планками і переходять до створення статевого покриття.
Квартирну лоджію часто використовують для зберігання речей і сушки білизни, але її можна зробити місцем приємного відпочинку для всієї родини. Сумне приміщення перетворюється в затишний куточок квартири, якщо провести його обробку. Як покриття можна вибрати вагонку - найекономічніший варіант обшивки лоджії деревом.
Вам знадобиться
 • - вагонка дерев'яна;
 • - рейки для обрешітки;
 • - шурупи, саморізи, цвяхи;
 • - степлер;
 • - степлерні скоби;
 • - рівень;
 • - молоток;
 • - шуруповерт;
 • - перфоратор;
 • - дриль;
 • - електролобзик;
 • - лак;
 • - антигрибкова грунтовка.
Інструкція
1
Розрахуйте кількість матеріалаМожно обшивати стіни лоджії, розташовуючи дошки по-різному: вертикально, горизонтально або по діагоналі. Зробіть креслення кожної стіни - це допоможе вам визначити необхідну кількість матеріалу. Збільште свої розрахунки на 10% на випадок непередбачених обставин: помилки при розкрої дошки, шлюб або інша зміна планів.
2
Зробіть дерев'яну обрешеткуІспользуя рівень, закріпіть рейки на відстані 1 м. Один від одного на всій поверхні стін. Якщо ви хочете вертикальне розташування вагонки, кріпите рейки до стелі лоджії, якщо горизонтальне - до бічних стін.
3
Проведіть роботи по обшівкеПодготовьте дошки необхідної довжини. Якщо ви проводите вертикальну обшивку, почніть кріплення першої панелі від кута. При горизонтальному способі можна починати укладання і знизу і зверху. Визначте спосіб кріплення. Обшивати стіни лоджії можна відкритим і прихованим способом. Від цього буде залежати використання різного кріпильного матеріалу: цвяхів, саморізів або скоб. Якщо для вас не має значення кріплення, використовуйте цвяхи. Забивайте їх в середину дошки або близько сполуки паза з шипом. Використовуйте шурупи, саморізи і степлерні скоби при прихованому способі кріплення. Для цього просвердлите з боку шипа отвір і вкрутити в нього шуруп, який прикриється при монтажі наступної дошкою.
4
При горизонтальній обробці почніть обшивку знизу. Встановіть першу дошку на обрешітці. Для цього, просвердлите в ній отвір близько верхнього шипа і вкрутити туди саморіз. Надійно закріпіть його на обрешітці і простежте, щоб його металева капелюшок не стирчало, а була врівень з поверхнею шипа. Друга і наступні дошки пришиваються аналогічно першій. Щоб не було видно останніх кріплень, зріжте і відшліфуйте їх виступаючі капелюшки.
5
Закрийте стикіЧтоби обробка лоджії придбала закінчений вигляд, закладіть стики в районі вікон і дверей і прокладете по верхньому краю дощок дерев'яну планку. Якщо ви разом з обшивкою стін проводили роботу по настилу підлоги, оформіть його плінтусом. Готову конструкцію обробіть морилкою і лаком або декоративним засобом захисту деревини.
Зверніть увагу
Перед обшивкою лоджії проведіть обробку дерев'яної обрешітки антигрибковими засобами. Доцільніше проводити роботи з оздоблення лоджії після її утеплення.
Корисна порада
Якщо дошку неможливо прибити цвяхами через шлюбу в деревині, використовуйте степлер і скоби.