Як чистити реєстр.

В системний реєстр комп'ютера багато встановлювані програми заносять свої настройки. Коли користувач змінює ці налаштування, або видаляє програми за непотрібністю, то в реєстрі залишається своєрідний сміття у вигляді непотрібних і неправильних записів. Вони з часом накопичуються, поки реєстр остаточно не «розбухне», що призводить до зниження продуктивності системи.

У кожному разі, реєстр персонального комп'ютера з помилковими і непотрібними записами відноситься до небажаного явищу. У такій ситуації доведеться чистити реєстр самостійно. Але це не означає, що все потрібно робити вручну. Від користувача залежить лише усвідомлений вибір серед досить великого числа програмних засобів, призначених для пошуку і видалення помилок і застарілих посилань в реєстрі. Віддаючи перевагу тій чи іншій програмі, користувачі в першу чергу покладаються на думку своїх друзів і колег, ніж на «маститим» і статус компанії-розробника. Найчастіше солідні виробники перевантажують свої програмні продукти, і звичайному користувачеві досить складно розібратися в настройках і параметрах програми. В цьому плані невеликі «програми-чистильники», для запуску яких потрібно вказати буквально 2-3 параметра пошуку непотрібних записів в реєстрі, виявляються переважно. Однак, реєстр персонального комп'ютера досить тонка і крихка область, тому експерименти недосвідчених користувачів з ним часто призводять до плачевного підсумку. Багато міні-програми намагаються обходити складні ділянки реєстру, щоб не обрушити систему або збити настройки. Тому очищення з їх допомогою дозволяє «прорідити» реєстр, але не очистити його до первозданного стану. Програми ж від розробника зі світовим ім'ям, навпаки вміють чистити реєстр правильно, але користувачі повинні вміти розбиратися в виконуваних ними діях.

Реєстр - серце вашої операційної системи, її основна база даних, і тому від некоректної роботи реєстру та помилок, що містяться в ньому, можуть початися збої у всьому Windows. Якщо ви стали помічати, що Windows працює гірше, з'являються нетипові помилки і подібні неполадки, можливо, вам потрібно зайнятися чисткою реєстру.
Інструкція
1
Крім автоматичного очищення, яку пропонують різноманітні програми та утиліти, існує і ручна очистка реєстру. Вибирайте чистку вручну тільки в тому випадку, якщо ви досвідчений користувач ПК та впевнені в своїх знаннях і уміннях. Неграмотна робота з реєстром може привести до серйозних наслідків, аж до непрацездатності системи - тому беріться за чистку вручну тільки в крайньому випадку, будучи впевненими в собі.
2
Відкрийте «Пуск» і виберіть «Виконати». У відкрилася рядку введіть regedit і натисніть Enter. Відкриється вікно з редактором реєстру, в якому ви побачите стовпчик папок і параметрів. В розділі «Мій комп'ютер» знайдіть підпапку HKEY_CURRENT_USER і зайдіть в підрозділ Software.
3
Знайдіть записи про програмне забезпечення, яке у вас колись стояло, але було видалено. Записи про нього збереглися в реєстрі і заважають роботі системи. Видаліть зайві записи.
4
Потім відкрийте підпапку HKEY_LOCAL_MACHINE і відкрийте там той же самий розділ (Software). Знову знайдіть всі файли, що стосуються вже видалених програм. Видаліть їх.
5
Для прискорення та виправлення роботи системи цього вже буде достатньо - застосуйте зміни, вимкніть редактор реєстру і перезавантажити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TnK99cEPY-E
Корисна порада
Якщо ви хочете більш глибокої і серйозної чистки реєстру, скористайтеся програмами Ccleaner або RegistryBooster. Вони ліквідують помилки в реєстрі на досить глибокому рівні і роблять резервну копію, перш ніж здійснювати зміни - в разі невдачі ви зможете відновити попередню версію реєстру, що неможливо при ручному очищенні.