Як чистити золоті прикраси.

Золото - благородний метал і не схильне окислення, але золоті прикраси, які ми носимо, з часом втрачають свій первісний блиск і вигляд. Їх поверхня забруднюється, особливо, якщо вона має складну, хитромудру форму. Привести золоті ювелірні прикраси в первинний вигляд і повернути їм характерний для золота блиск, можна в домашніх умовах.
Інструкція
1
Щоб повернути блиск золотим виробам, залиште їх на ніч в склянці з теплою водою, в якій розмішайте дві ложки цукрового піску. Після цього промийте вироби в проточній воді і витріть їх насухо м'якою фланелевою ганчірочкою.
2
Щоб не тільки повернути блиск, але і видалити забруднення, додайте в стакан теплої води 5-6 крапель нашатирного спирту і пару порцій будь-якого рідкого мила для рук. Складіть золото в стакан і потримайте його там 1:00. Важкодоступні забруднені місця протріть змоченою в цьому розчині ватною паличкою, промийте вироби і витріть їх насухо. Нашатирний спирт і мило можна замінити 1 столовою ложкою прального порошку.
3
Почистити золоті вироби можна губною помадою. До її складу входить діоксид титану у вигляді порошку, який є абразивом. Нанесіть помаду на ватяну паличку і протріть корпус вироби, злегка поліруючи його - чорнота і забруднення зникнуть, а золото знову заблищить як нове. Для виробів з гладкою поверхнею можна використовувати в цій якості зубної порошок, тільки не використовуйте разом з ним для чистки золота зубні щітки, їх щетина може пошкодити поверхню золотого виробу.
4
Якщо виріб сильно забруднене, то для його очищення використовуйте стакан теплої води, в якому розведіть половину столової ложки прального порошку, по 10 мл нашатирного спирту і перекису водню. Все перемішайте і перелийте розчин в скляну ємність, складіть в неї золоті прикраси, закрийте щільною кришкою і залиште на 5 хвилин. Потім струсіть банку, викладіть вироби і промийте їх під струменем проточної теплої води. Обсушіть їх, загорнувши м'яку тканину.
5
Почистити золоті прикраси можна за допомогою соди. Закип'ятіть дві склянки води і киньте в неї 1 столову ложку соди, залиште покипіти ще кілька хвилин. Остудіть розчин і помістіть в нього золото на 1 годину, потім промийте і висушіть його.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mGHVAm-Es-k