Як впоратися з дратівливістю.

Дратівливість - одна з найбільш неприємних якостей особистості. Люди, схильні до дратівливості, збирають на себе море негативних відгуків від оточуючих. Це ще більше злить їх, і відчуття роздратування збільшується. Як вибратися з цього замкнутого кола?
Інструкція
1
Проаналізуйте, що або хто вас дратує. Дуже рідко буває так, щоб людину дратувало все. Зазвичай джерело роздратування один, а виливається воно на багатьох. Треба знайти це джерело і зрозуміти, що з ним робити.
2
Уникайте джерел роздратування. Якщо причина роздратування не криється у вашому найближчому оточенні, треба її уникати. Нема чого зайвий раз витрачати свої нервові клітини. Наприклад, якщо вас «дратують» черги в «Ощадбанку», ходите оплачувати комунальні платежі в комерційний банк або користуйтеся банкоматами. Якщо дратують люди в метро, шукайте способи їздити не в годину пік, якщо таке можливо.
3
Витоки озлобленості на людей шукайте в собі. Справа в тому, що нас найбільше дратують в інших ті недоліки, які є у нас самих. Але в нашій психіці є спеціальні захисту, які не дозволяють нам оцінювати себе занадто критично. І тоді критика змінює фокус уваги - в її поле зору потрапляє хтось, хто має такий же порок, як у вас. Усвідомте цей факт, зрозумійте, що саме вас в собі дратує.
4
Вчіться контролювати емоції. Багато людей схильні до того, щоб багато разів обговорювати з іншими свої проблеми. Особливо цим «страждають» представниці прекрасної статі. В кухонних розмовах навіть сама щаслива дружина знайде привід посваритися на чоловіка, якщо так прийнято в її компанії подруг. І ось вже виникли неприємні емоції на порожньому місці, які вона забирає із собою в будинок, і там вони починають свою руйнівну дію.
Корисна порада
Пам'ятайте про те, що роздратування - це корисна емоція, функція якої вказати на проблему. Як тільки ви відчули роздратування, визначте його причину і усувайте її. Немає сенсу збирати і культивувати в собі дратівливість. Майте сміливість дивитися життєвим труднощам в обличчя.