Як зшити клаптеві ковдри.

Жовтий колір змушує по-справжньому виблискувати сині та зелені трикутники. Зшити таке ковдру неважко навіть новачкові. Його можна взяти з собою на пікнік або сховатися їм, лежачи на дивані з цікавою книжкою. У кожному разі, ця прекрасна річ доставить вам чимало радісних хвилин.
Вам знадобиться
 • Темно-синя тканина в жовту зірочку (A) - 260 см
 • Темно-зелена тканина в білу точку (B) - 15 см
 • Зелена тканина з білими і жовтими квіточками (C) - 15 см
 • Синя тканина з білим візерунком (D) - 5 см
 • Тканина з жовтим візерунком (E) - 5 см
 • Світло- жовта тканина з мармуровим візерунком (F) - 15 см
 • Жовта тканину в білу точку (G) - 120 см
 • Світло-зелена тканина з мармуровим візерунком і трояндами (H) - 15 см
 • Ширина всіх тканин - 115 см
 • Синтепон - 160 х 150см
 • Нитки для шиття
 • Армовані нитки для стежки
 • Праска
 • Ножиці
 • Картон або щільний папір для шаблону
Інструкція
1
Підготовка тканини до работеПостірайте всі тканини і висушіть праскою. Це робиться для того, щоб провести примусову усадку тканини, а також, щоб перевірити стійкість окраскі.Сделайте з щільного паперу квадрат зі сторонами 10 см. Розріжте його по діагоналі навпіл, щоб отримати два трикутника. Це два майбутніх шаблону.
2
РаскройВсе деталі викроюються з припуском для швів 0,5 смВикроіте по шаблону - 88 трикутників з тканини А, по 16 трикутників з тканини B і D, по 13 трикутників з тканин E і F, по 15 трикутників з тканин C і H. Для першої кромочної смуги викроїте 2 смуги по 4,75 х 111 см з тканини G, 2 смуги по 4,75 х 88,5 з тканини G.Для другий кромочної смуги викроїте 2 смуги по 8,5 х 118,5 см з тканини А і дві смуги по 8,5 х 103,5 з тканини А.Для вивороту викроїте прямокутник 110 х 140 см з тканини А.Із синтепону викроїте деталь 110 х 140см. Для окантовки викроїте 5 смуг 5 х 100см з тканини G.
3
Збірка клаптикового блокаСначала дрібніші деталі зшивають в квадрати або прямокутники, з них збирають ряди, а вже потім великі клаптеві блоки. Шви запрасовують в сторону більш темною деталі. Стачайте 88 трикутників з тканини А з трикутниками інших квітів у відповідність зі схемою. Потім зшийте 8 смуг по 11 квадратів у кожній. А з вийшов великих восьми смуг зшийте прямокутник. Виступаючі куточки від припусків на шви срезайте.Прітачайте 2 більш довгі смуги з тканини G по бічних сторонах клаптикового блоку. Потім більш короткі сторони з тканини G прітачать зверху і знизу. Зберіть другу кромочную смугу з тканини А за таким же алгоритмом. Остаточно розгладьте верх ковдри і подровняйте.
4
Збірка ковдри Розправте викроєні деталь вивороту на підлозі або розкроювальному столі. Закріпіть скотчем. На підкладку кладіть синтепон, зверху клаптевий блок. Все розправте, розгладьте руками і вирівняйте. Сколите всі три деталі шпильками.
5
СтежкаПростегівать всі деталі треба вручну, короткою голкою і спеціальними армованими нитками в тон тканини. Стібають короткими стібками "вперед голку", довжина стібка не більше 3 мм. Настьогайте всі квадрати, першу і другу кромочние смуги по лініях шва.
6
Завершення работиПять смуг для окантовки зшийте короткими сторонами і укоротите вийшла смугу до довжини 490 см. Подрежьте підкладкову деталь і прокладку до розміру лицьової сторони. Змітайте всі три шари. Це не дасть краях витягнутися. Окантовочні планку складіть лицьовими сторонами з ковдрою з боку клаптикового блоку. Прітачать з припуском на шви 0,5 см. Планку відігніть на виворітну сторону, подверніте і пришити потайним швом, акуратно заклавши кути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uhGLaAGNzsc
Корисна порада
Стежка самий витратний за часом етап роботи. Ви можете прискорити цей процес, зробивши стежку на машині. Але для цього вам обов'язково знадобиться спеціальна лапка для стежки.
Шиття з клаптиків - старовинний вид рукоділля, що зародився ще в ті часи, коли кожен шматочок тканини цінувався мало не на вагу золота. Дбайлива господиня ніколи не викидала клаптики, з яких можна було зшити що-небудь корисне - наволочку, штори, ковдра. Зараз шиття з клаптиків знову у великій моді. Клаптева ковдра стане гідною прикрасою вашої спальні.

Підготовка матеріалу

Для клаптикової ковдри вам знадобляться: - бавовняна тканина шириною 120 см; - клаптики; - ватин або листової синтепон. Розрахуйте загальну кількість тканини. Основного матеріалу потрібно 1,6 м для нижньої частини і ще 0,5 м для обтачки. Кількість клаптиків розраховується по площі нижньої частини. З інструментів вам, звичайно, знадобиться швейна машина, вишивальна голка, праска, лінійка, ножиці, нитки, кравецькі шпильки, циркулярний ніж.

Лицьова сторона

Шити ковдру краще починати з того боку, де буде розташовуватися печворк. Якщо ви вперше взялися за виготовлення ковдри, виберіть візерунок з клаптиків простої форми - наприклад, з квадратів або прямокутників. Визначте розміри ковдри, розрахуйте кількість квадратиків і виріжте їх з клаптиків, не забувши залишити припуски 0,5 см з кожного боку. Зшийте квадратики попарно по виворітного стороні. Припуски заутюжьте на одну сторону. З'єднайте пари, щоб вийшли квадрати побільше, що складаються з чотирьох елементів. Простежте, щоб припуски поєдналися, а шви були прямими. Коли всі блоки будуть готові, сострочіть з них ряди (наприклад, кожен може складатися з 8 блоків). У першої смуги припуски заутюжьте направо, у другої - наліво, у третьої - направо і т.д. Коли будуть готові всі ряди, сострочіть їх разом. Припуски заутюжьте на одну сторону, найкраще вниз.

Підкладка та збирання

Полотнище, що буде внизу, розкладіть виворітного стороною вгору на горизонтальній поверхні і добре отутюжьте. Зверху настелите ватин або листової синтепон в один або кілька шарів. На всю цю конструкцію настелите клаптевий шар виворітного стороною до прокладання. Шари сколіть кравецькі шпильками або прошийте швом «вперед голку», починаючи від середини. В центрі булавки розташовуються майже впритул один до одного, по краях відстань між ними становить близько 20 см.

Як зробити стяжку

Для стяжки краще використовувати Мерсерізованний нитку. Купити її можна в магазині товарів для шиття. Всуньте її в вишивальну голку. Введіть голку з верхнього боку ковдри в центрі, де сходяться чотири клаптика. Виведіть нитку на виворітну сторону, залишивши з лицьового кінчик приблизно 5 см. Зробіть ще один прокол близько до першого і виведіть голку. Простягніть нитку і обріжте, залишивши ще один кінчик в 5 см. Кінці нитки зв'яжіть, стягнувши верстви ковдри. Цю процедуру проробіть скрізь, де з'єднуються чотири елементи.

Обробка країв

З тканини, призначеної для обтачки, виріжте 4 смужки шириною 6 см. Довжина кожної дорівнює розміру боку ковдри. Прокладіть по периметру наметочним шов на відстані 3 см від краю. Ображати всі три шари. Від краю візерунка потрібно залишити 1,5 см.Полоскі складіть навпіл лицьовими сторонами назовні. Згини заутюжьте. Одну довгу сторону кожної обтачки загніть всередину. Заутюжьте і цей згин. Смужку розгорніть, прикладіть до однієї з сторін ковдри. Необроблені зрізи сумістите. Приколіть смужку до ковдри. Приколіть обтачку і з протилежного боку. Пристрочите обидві смужки до ковдри. Відігніть смужки так, щоб заутюженнимі згини збіглися з краями ковдри. По другій стороні обтачка пришивається вручну, потайним швом. Короткі зрізи подрежьте, щоб залишилося не більше 3 мм з кожного боку. Точно так же пришийте другу пару обтачек. Ображати краю другої пари обтачек, залишивши по 5 мм. Це можна зробити і гострими ножицями, але більше підходить циркулярний ніж. Підігніть краю смужок на нижню сторону ковдри і акуратно пришийте потайним швом.