Як посадити волоський горіх. Як садити волоський горіх по картинкам.

У південних широтах волоські горіхи ростуть самі по собі, можна все життя прожити біля горіхового дерева і не задаватися питаннями його розмноження. Чим ближче до півночі, тим більше зусиль доводиться докладати по догляду за південним гостем. Але при правильному підході волоські горіхи реально вирощувати навіть в Сибіру.
Інструкція
1
Звичайно, можна спробувати виростити дерево і зі звичайних горіхів, куплених в магазині чи на ринку, але шанси на схожість у таких плодів дуже і дуже малі. Тому постарайтеся замовити вже готові саджанці волоського горіха або хоча б його насіння, спеціально підготовлені для висадки.
2
горіхове дерево в майбутньому знадобиться багато місця для його розлогою крони, в зв'язку з цим місце для його посадки потрібно вибирати з собою ретельністю. Дуже важливим критерієм, крім наявності простору, стане ще й хороше освітлення протягом усього дня.
3
Семена горіха закопайте на глибину 10 см, добре полийте, накрийте грубою тканиною, щоб уберегти горіх від навали білки. Між окремими горіхами потрібно залишати відстань не менш 10 метрів.
4
Якщо ви зважилися посадити саджанець, яму під нього слід робити досить глибокою, не менше півметра. Опустіть саджанець в яму, присипте сумішшю землі з перегноєм так, щоб прикоренева шийка виявилася закритою на 5-6 см.
5
Одне дерево випускає завжди і жіночі і чоловічі квіти, це означає, що воно, в принципі, цілком може і самозапилюватися. В дійсності ж чоловічі та жіночі квіти розпускаються з різницею в 5-10 днів. Саджаючи 2-3 дерева і більше неподалік один від одного, ви істотно підвищите майбутній урожай.
6
Влітку горіховий паросток не потребує якомусь особливому догляді, з ним можна звертатися, як і з будь-яким іншим юним рослиною. На зиму ж у перші 5 років обертайте деревце з усіх боків мішковиною, стягуйте шпагатом. Утепляйте грунт навколо нього. У більш дорослого дерева корінь піде на достатню глибину, щоб не боятися заморозків, і його можна буде залишати зимувати, чи не вкриваючи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HeR_0HTTLhs
Корисна порада
Якщо в результаті весняних заморозків на горісі покорічневеет листя, в цьому немає нічого страшного. Протягом пари тижнів дерево відійде від стресу і зазеленіє знову.