Як запитати ради.

Іноді нам дуже складно звернутися за порадою навіть до близької людини. Невпевненість в собі і комплекси, принесені з дитинства, дають про себе знати. Як з цим впоратися?
Інструкція
1
Для початку спробуйте самостійно вирішити цю проблему. Покопайтеся в собі. Проаналізуйте, чому вам важко запитати ради? І до кого ви все-таки зверталися за допомогою і вам не відмовили?
2
Найчастіше боязнь звернутися до людини йде з дитинства. Згадайте своє. Дорослі зайняті серйозними справами, а дитина лізе з дурними, на їх погляд, питаннями. Що малюк отримує у відповідь? В кращому випадку його попросять підійти пізніше. А в гіршому? Правильно, вилають. Кроха все запам'ятовує і надалі боїться звертатися з проблемами до дорослих. Але ви-то вже не дитина! Вас ніхто лаяти не буде! Ви - серйозний, впевнений у собі людина. Сміливо звертайтеся за порадою і допомогою до людей, будьте впевнені, вам не відмовлять.
3
Уявіть собі, що за радою звернулися до вас. Ви проженіть людини? Ні, швидше за все, спробуєте допомогти. А чому? Та тому що до вас звернулися за допомогою, а значить, бачать в вас знаючого суб'єкта, професіонала у своїй справі. А бути трішки розумнішими інших завжди приємно, чи не так?
4
Згадайте ситуацію, коли ви зверталися за порадою, і вам не відмовили. Як це було? Хто вас напучував? Мама, тато, бабуся? Колега, викладач? У всіх інших ситуаціях, коли вам буде потрібна допомога, згадайте цей випадок. Уявіть, що перед вами ваш батько або товариш по службі. Прямо і відкрито розмовляйте з людиною, і вам точно допоможуть.
5
Якщо впоратися з невпевненістю самому не виходить, запишіться на тренінг спілкування. У компанії таких же, як ви, вам буде простіше розкритися. Досвідчений психолог допоможе докопатися до причин нерішучості і викорінити їх. І перед вами відкриється зовсім інший світ сильних і рішучих людей - переможців!
Корисна порада
Більше спілкуйтеся - з друзями, на роботі, в інтернеті. Це допоможе впоратися з невпевненістю в собі.