Як виставити витримку і діафрагму. для чого потрібна витримка.

Багато починаючі фотографи стикаються з питанням про те, як зняти той чи інший вид найбільш якісно і красиво. При роботі зі світлом, глибиною різкості, при зйомці з недостатнім освітленням, зйомці рухомих об'єктів допоможе знання того, як вірно виставить експопару і який результат при цьому можна отримати.
Вам знадобиться
  • Фотоапарат, об'єктив, штатив.
Інструкція
1
Термін «діафрагма» походить від грецького слова «перегородка», інше її назва - апертура. Діафрагма - це спеціальний пристрій, вбудоване в об'єктив для регуляції діаметра отвору, що пропускає світло на матрицю. Відношення діаметра отвору об'єктива до фокусної відстані називається світлосилою.
2
Буквою F позначається діафрагма, яке є величиною, зворотною значенню відносного отвору об'єктива. Змінивши F на один ступінь, отримаємо зміну діаметру отвору діафрагми в 1,4 рази. А кількість потрапляє на матрицю світла зміниться в 2 рази.
3
Чим менше отвір діафрагми, тим більше глибина різкості зображуваного простору, тобто область чіткого фокусування навколо об'єкту, що знімається. Встановити потрібну діафрагму , залежно від моделі фотоапарата, можна вручну через меню камери, обертаючи кільце діафрагми на об'єктиві або керуюче колесо на корпусі камери.
4
Чим менше число F, тим більше діафрагма, а значить, діаметр отвору об'єктива стає ширше і на матрицю потрапляє більше світла. Максимально відкрита діафрагма має значення f1.4, f2.8 і т.п. Для об'єктива 50 мм глибина різкості буде максимальною при значенні f22, а при f1.8 - різкість буде невеликий. Наприклад, при зйомці портрета, щоб отримати чітке обличчя і розмитий задній фон, діафрагму треба поставити невелику f2.8. Якщо діафрагму навпаки затиснути, тобто виставити більше діафрагма, то переважна частина кадру буде у фокусі.
5
Відрізок часу, протягом якого світлові промені потрапляють на матрицю, називається витримкою. Затвор фотокамери забезпечує її. Діафрагма і витримка разом називаються експопари. Збільшення світлочутливості обернено пропорційно експозиції, тобто якщо світлочутливість збільшується в 2 рази, експозицію також слід зменшити вдвічі. Для вимірювання витримки застосовуються частки секунди: 1/30, 1/60, 1/125 або 1/250 с.
6
Для зйомки рухомих об'єктів, щоб уникнути «ворушіння», варто застосовувати коротку витримку. Щоб розрахувати потрібну витримку, необхідно знати на якій фокусній відстані вироблятиметься зйомка. Наприклад, об'єктив - 24-105 мм, він висунутий на половину - приблизно 80 мм. А оскільки максимальна витримка не повинна бути більше величини, обернено пропорційною фокусної відстані, то витримка повинні бути виставлена не довше 1/80 с. Короткі витримки застосовуються щоб «заморозити» рух: політ птаха, падіння крапель, біг легкоатлета і пр.
7
Для зйомки вночі або в сутінках краще підійде довга витримка. Вона допоможе вірно проекспоніровать кадр. При зйомці з довгою витримкою висока ймовірність появи змазування кадру, в цьому випадку варто використовувати оптичну стабілізацію або штатив. Подібна витримка дозволить зняти цікаві сюжети - «вогненний шлейф» при вечірнього та нічного зйомці рухомих автомобілів.
8
При зйомці води величина витримки має велике значення. При короткій витримці вода буде нагадувати скло. При зйомці повільних річок і струмків найкраще використовувати витримки від 1/30 до 1/125 с. Стрімкі потоки або розбиваються об скелі хвилі варто знімати на короткій витримці в 1/1000 с, т.к. вона дозволить детально пропрацювати дрібні бризки. Для зйомки фонтанів і водоспадів підійде довга витримка - вона дозволить передати рух води.
Зверніть увагу
Чим більше відкрита діафрагма і чим довше відкритий затвор - тим більше світла потрапить на матрицю. В фототехніку прийнятий стандартний ряд діафрагм і витримок. Значення діафрагми позначаються в частках від фокусної відстані об'єктива (звідси і назва «відносне отвір»: Значення діафрагми позначаються в частках від фокусної ...
Корисна порада
Витримка - це тривалість експонування, час, протягом якого потік світла надходить на світлочутливі елементи матриці. У фотоапаратах з центральним затвором час експонування збігається з витримкою, у фотоапаратах зі шторним затвором Діафрагма (в іноземній літературі - Aperture або Diaphragm) - відносний отвір об'єктива, за допомогою якого змінюється кількість світла, що пропускається.
Щоб правильно виставити діафрагму, треба зрозуміти принцип її роботи. Діафрагма - це пристрій в фотоапараті, що складається з півсфер, регулююче надходження світла на матрицю. Тому щоб правильно виставити діафрагму, треба зрозуміти принцип її роботи.
Інструкція
1
Спочатку подивимося на цифри, що позначають розмір діафрагми і запам'ятаємо головну характеристику диафрагмального числа: чим менше число, тим більше віконце на пристрої, що пропускають світло на матрицю. Чим більше число, тим вже щелка. Тому першим ділом звертаємо увагу на кількість світла на об'єкті нашої уваги.
2
Якщо нам треба зробити портрет або зняти об'єкти на передньому плані чітко, то вибираємо мале диафрагмальное число, відкриту діафрагму. Зазвичай це показники F1,4, F2,8. Маємо на увазі, що задній фон при таких цифрах може бути нечітким, розмитим.
3
Якщо нам треба сфотографувати пейзаж або архітектурну панораму, то вибираємо маленьке диафрагмальное число, або маленький отвір для проходження світла. В цьому випадку всі об'єкти, не тільки на передньому плані, а й задньому, опиняться в фокусі.
Корисна порада
При макрозйомці відстань до об'єкту дуже маленька. Виставляємо найбільшу диафрагмальное число і дуже ретельно шукаємо точку фокусування. Тільки при правильній фокусуванні знімок виходить чіткий.