Як підсилити свій голос.

Як правило, посилення голоси відбувається в міру його розвитку під керівництвом педагога: учень поступово долає страх перед собою, перед публікою, інтонація стає більш стійкою, а голос міцним. Проте існують спеціальні вправи, розвиваючі силу голоси . Виконувати їх можна тільки під керівництвом педагога.
Інструкція
1
Будь-яке заняття співом повинно починатися з дихальної гімнастики. Це єдина частина, яку співак може виконувати і вдома, самостійно, після ретельного інструктажу педагога. Підійде будь-яка дихальна гімнастика, аж до йогичеськой. Суть будь дихальної системи - повністю розслабити корпус, опустити плечі, виключити ключичное подих. В процесі вдиху можуть бути задіяні всі способи дихання (черевної, грудної, ключичний), два (грудної та черевної) або тільки один з них. В результаті вправи поліпшується кровопостачання всіх органів, а голосовий апарат приймає робоче положення, в тому числі з'являється відчуття позіхання, необхідне в техніці Bel Canto.
2
«Питання-відповідь»: зробивши здивований вираз обличчя, видайте звук «у» на максимально низькому тоні. Поступово підійміть тон (glissando) до найвищого. Повинна вийти інтонація здивованого питання. Потім зробіть серйозне обличчя і зійдіть з самого високого тону, до якого дійшли, назад. Поступово збільшуйте амплітуду зміни тону.
3
Широко розкрийте рот. Видавайте низьким грудним голосом склади: «Ай!», «Гей!», «Ой!». Відчуєте себе в лісовій гущавині, немов хочете до когось докричатися. Вам інтуїтивно захочеться покричати голосніше. Головне - не підвищувати тон і не збавляти гучність. Якщо відчуєте втому, зупиніться.
Зверніть увагу
Інші вправи на посилення голосу вам продемонструє педагог. Строго дотримуйтесь його вказівок, щоб не нашкодити своєму голосу.