Як уникнути мовчання по телефону.

Уміння спілкуватися стає все більш важливим навиком з дорослішанням. Правила розмови по телефону можуть стати важким завданням для тих, хто воліє особисте спілкування. Невербальні способи вираження, наприклад, зміна виразу обличчя або мова тіла, заповнюють прогалини, дозволяючи співрозмовникам краще розуміти один одного. Щоб уникнути мовчання в трубку, потрібно підготуватися до розмови завчасно.

1. Заздалегідь продумайте в голові телефонна розмова. Якщо є якісь особливі речі, які ви хотіли б відзначити, запишіть їх на папері і тримайте перед очима під час телефонної розмови. Продумайте відповіді співрозмовника, придумавши варіанти, будьте конкретні. Продумайте розмову на певні теми і будьте в курсі, що впливає на ту людину, якій ви збираєтеся подзвонити.

2. Говоріть ясно. Використовуйте короткі речення «у справі», починаючи розмову. Це повинно дати співрозмовнику зрозуміти загалом і в цілому, що ви хочете йому повідомити, і підкреслить вашу мету.

3. Переконайтеся що ви говорите і слухаєте. Наприклад, після того як ви висловилися на одну з тем, ви слухаєте відповідь співрозмовника, потім говорите: «Це цікава думка. У мене є з цього приводу два міркування, перше - ... »або« Хороше запитання. Я вважаю, в цьому проекті має бути три частини ». Тепер черга співрозмовника слухати те, що ви говорите.

4. Вимагайте відповідної реакції, якщо співрозмовник мовчить. Якщо ви тільки що висловилися з приводу чого-небудь і не отримали відповіді, запитайте: «Як ти вважаєш?» Або «Яка твоя думка?». Можливо, співрозмовник не знає, що відповісти. В цьому випадку можна підлаштуватися, сказавши що-небудь на зразок: «Ти коли-небудь стикався з такою ситуацією?».

5. Вислухуйте відповіді співрозмовника. Люди не захочуть говорити, якщо їх не будуть слухати. Підтверджуйте те, що говорить співрозмовник. Будьте терплячі, не перебивайте, навіть якщо дуже хочеться. Звертайте увагу на акцентовані слова, підкреслені в бесіді. Відповідайте: «Так, я згоден» або «Правильно». Ці слова дадуть співрозмовнику зрозуміти, що ви почули те, що він хотів сказати.

Телефонні дзвінки вже стали частиною життя величезної кількості людей, особливо тих, хто пов'язаний зі сферою продажів. Щоб правильно побудувати розмову, яка допоможе добитися очікуваного ефекту від переговорів, треба враховувати деякі нюанси.
Вам знадобиться
  • - телефон.
Інструкція
1
Поставте перед собою конкретну мету. Перш ніж зробити дзвінок, ви повинні визначити, що саме ви хочете отримати в результаті. Без чітко поставленої мети дзвінок буде безглуздим, а значить, він не тільки ні до чого не призведе, але і відніме час. Як ваше, так і вашого співрозмовника.
2
Не починайте розмову з заперечення. Однією з поширених помилок при плануванні розмови є його початок з питань: «Я вам не заважатиму?», «Я вас не відволікаю?», І т.д. З одного боку, звичайно, ці фрази свідчать про те, що ви не хочете відволікати людину від її справ. З іншого ж боку, ви не припускаєте позитивної відповіді. До того ж, такий початок телефонної розмови налаштовує на негативний лад. Причиною цьому служить психологія людини та її ставлення до негативної частки «не».
3
Встановіть контакт зі співрозмовником. Після того, як людина, що знаходиться на іншому кінці дроту, взяв трубку, представтесь. Повідомте про мету свого дзвінка. Якщо вашому співрозмовнику незручно розмовляти, то запитайте його, коли вам краще передзвонити. Це дасть йому відчути, що ви ставитеся до нього не байдуже.
4
Називайте співрозмовника по імені. Психологи вже давно з'ясували, що ніщо так не розташовує людини до розмови, як звук його власного імені. І навпаки, якщо ви хочете зіпсувати відносини з людиною, назвіть його кілька разів іншим ім'ям або помиліться у вимові його імені. Перед скоєнням дзвінка уточніть, як правильно вимовляються ПІБ вашого співрозмовника.
5
Розкажіть про свою пропозицію. Після того, як контакт встановлений і людина на іншому кінці дроту готовий з вами розмовляти, повідомте йому про вашу пропозицію. Опишіть плюси вашої пропозиції конкретно для даної людини. Якщо співрозмовник каже, що ваша пропозиція для нього не представляє інтересу, то не треба відразу відступати. Спробуйте продемонструвати клієнту значимість вашого продукту, послуги або угоди.
6
Дайте співрозмовнику час подумати. Не тисніть на опонента і не квапте його з рішенням, це може викликати лише негативну реакцію. Якщо ви все зробили правильно, то відповідь не змусить себе довго чекати.