Як побудувати телескоп.

Телескоп - це оптичний прилад в астрономії, який призначений для вивчення та спостереження за зоряним небом. Вартість такого приладу коливається від 250 $ і вище. Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні засобами, але бажаєте мати в домашніх умовах телескоп, то цілком можете зробити його власноруч.
Вам знадобиться
 • - скло для окулярів в одну діоптрію, яке можна придбати в будь-якому магазині оптики. Лінза повинна бути двоопуклої і призначена для корекції далекозорості, а не короткозорості;
 • -увелічітельное скло, яке послужить окуляром телескопа;
 • -листи ватману;
 • -клей ПВА;
 • -Тонкий і товстий картон;
 • -фанера товщиною близько 5мм;
 • -тканина;
 • -гладкий папір.
Інструкція
1
Спочатку зробіть об'єктив телескопа діаметр, якого буде дорівнює діаметру придбаної лінзи. Склейте трубку, використовуючи листи ватману. Вона повинна складатися з декількох шарів для міцності. Довжина трубку повинна складатися близько 75 мм, тому що занадто довгий або занадто короткий телескоп буде незручний у використанні.
2
Зробіть з картону оправу у вигляді кільця діаметр, якого повинен бути дорівнює діаметру лінзи. Вставте її в готову оправу і щільно затисніть з двох сторін.
3
Потім з ватману склейте основну трубу телескопа, накручуючи на вже наявний об'єктив, кожен шар ретельно промазуйте клеєм. Довжина цієї трубки повинна бути трохи менше відстані від задньої лінзи об'єктива до місця, в якому утворюється різке зображення віддаленого предмета. .
4
Тепер приступайте до виготовлення рухомий трубки, яка служить для поєднання площин окуляра і об'єктива. Вона повинна легко рухатися. Її зробіть з ватману як головну трубку телескопа
5
Оправу окуляра вставте в цю рухливу трубку. Для початку потрібно зробити вузол для фокусування. Для цього випиляєте з фанери кільце з лобзиком. Поверхня головній трубки можна обклеїти тканиною, наприклад, оксамитом. Це робиться для того, щоб знизити терті. Рухливу трубку склейте з гладкою папери, щоб вона добре рухалася. Склейте всі деталі. Після того як клей висохне, можна використовувати наш телескоп.
Телескоп - це пристрій, який приймає електромагнітні випромінювання від об'єктів, які знаходяться далеко, і направляє його в фокус для отримання збільшеного зображення. Найважливішою його частиною є лінзи . Для виготовлення найпростішого працездатного телескопа їх можна купити в будь-якому магазині оптики або зробити самому.
Вам знадобиться
 • - віконне скло;
 • - трубчасте свердло;
 • - Грубна абразив;
 • - лист металу;
 • - пластилін;
 • - бальзамін.
Інструкція
1
Покладіть лист скла на рівну дошку і зафіксуйте трьома дерев'яними планками так, щоб вони утворили рівносторонній трикутник.
2
Кінці планок прибийте до столу. Вставте в утворений трикутник трубчасте свердло.
3
Просвердлите скло, використовуючи крупний наждачний порошок. Рясно змочуйте місце свердління водою, щоб абразив поступово провалювався в поглиблення.
4
Щоб при виході свердла зі скла не утворювалися відколи, до тильної сторони скла гарячою смолою приклеюють лист металу в 3 мм завтовшки. Щоб вода не розтікалася по склу, зробіть невисокий пластиліновий бортик.
5
При вирізанні інтенсивно обертайте свердло з боку в бік.
6
З бронзи, латуні або іншого металу виточите ступінчастий шлифовальник. Лінзу шліфуйте на поворотному столі, попередньо закріпивши заготовку в спеціальну оправку. Опуклу лінзу попередньо обдеремо на наждачному колі. Почніть шліфовку мікропорошки М40.
7
згладить нерівності після обдирання, поміняйте порошок на М20, через 20 хвилин - на М10.
8
Після шліфування пополіруйте виріб. З самої твердої смоли сформуйте полировальник. Під час полірування через кожні 3 хвилини дайте смолі охолонути і сформуйте полировальник на лінзі, щоб відполірувати її плоску сторону.
9
Ахроматические лінзи склейте канадським бальзамом або бальзаміном. Шматочки бальзаму покладіть в пробірку, поставте її в металеву кружку з водою.
10
Коли вода закипить, бальзам готовий до вживання.
11
На конфорку, включену на мінімум, покладіть дощечку з товщиною в кілька міліметрів. На неї покладіть лінзи і нагрійте їх до 70? С.
12
На увігнуту поверхню однієї лінзи капніть бальзаму, укладіть її на другу лінзу і сильно стисніть їх.
13
Коли бальзам розтечеться по склеюваної поверхні, дайте лінзам охолонути. Надлишки бальзаму видаліть ножем, протріть лінзу скипидаром, помийте милом і протріть спиртом. До висихання спирту сполосніть її водою. Готову лінзу встановіть в оправі.
Зверніть увагу
Після полірування можливо розбіжність оптичної і геометричної осей лінзи. Тому необхідно зробити її округлення. Для цього на вертикальному шпинделі встановіть оправлення, на неї смолою наклейте лінзу і поверніть шпиндель, спостерігаючи при цьому за відбитками лампи на її поверхнях. Якщо осі лінзи не збігаються, то відблиски при повороті зміщуватимуться по відношенню один до одного. Зміщайте лінзу в різних напрямках поперек осі і спостерігайте за відблисками. Лінза відцентруйте, коли відблиски стануть нерухомими. Після цього відшліфуйте вийшов асиметричний виступ.
Корисна порада
Трубчасте свердло повинно бути мінімальною маси з товщиною стінок 2 мм. Висота свердла повинна бути на 3 міліметри більше товщини скла, а діаметр хвостовика максимальним для даного патрона верстата. Якщо хрускіт скла при свердлінні стає тихіше, це позначає, що треба підлити води і підсипати абразиву.