Як поставити електролічильник.

Заміна електролічильника не є такою вже важким завданням, що вимагає втручання фахівця. Краще, звичайно, довірити цей процес електрику, але ситуації бувають різні. І ось настає момент, коли потрібно змінити лічильник.
Вам знадобиться
  • лічильник, викрутка хрестова, викрутка плоска, пассатижи
Інструкція
1
Для процедури заміни знадобиться сам лічильник, викрутка хрестова, викрутка плоска, пассатижи. Потрібно пам'ятати, що інструмент повинен бути обов'язково ізолірованним.Перед заміною лічильника дізнайтеся: яка кількість фаз приходить на прилад обліку. Їх може бути три або одна. Коли з кількістю фаз визначилися, то необхідно придбати аналогічний лічильник.
2
Можна приступати безпосередньо до заміни. За новими умовами, перед лічильником повинен стояти вступної автомат. Цей автомат з'єднує зовнішню лінію електропередачі і побутову електропроводку. Його необхідно відключити. Лічильник при цьому зупиниться. Для вірності можна включити будь-яку лампу поруч з робочим місцем. Вона не повинна горіти.
3
Знімаємо кришку лічильника, відкрутивши два невеликих болтика. Під кришкою лічильника буде видно клемник, в який входять кілька проводів. Ці дроти откручиваются звичайної викруткою - або хрестової, або плоскою. Пасатижами витягуються дроти зі своїх гнізд в клемниками лічильника. Тільки треба робити це акуратно, щоб не переплутати дроти місцями. Найкраще наклеїти на кожен проводок папірець із цифрою послідовності дроти.
4
Після проводів відбувається демонтаж лічильника. Кріпиться він двома способами: або на дінрейку, або ж трьома шурупами на спеціальну шину. Якщо для кріплення лічильника використовувалася дінрейка, то плоскою викруткою витягуємо два фіксатора, що знаходяться в нижній частині приладу, знімаємо його з дінрейкі і ставимо другий лічильник. Якщо прилад на спеціальній шині, то відкручуємо спочатку верхній шуруп, а потім два крайніх і міняємо старий і новий лічильники місцями.
5
Далі, пассатижами вставляються акуратно дроти на свої місця в клемниками і затягуються шурупами. Зазвичай в клемниками в кожному гнізді по два шурупа. При затягуванні дроти спочатку потрібно тягнути зовнішній шуруп, а після - внутрішній. Потім перевіряється правильність монтажу проводів і клемник закривається кришкою лічильника.