Як намалювати шкалу.

Малювання шкали по-науковому називається градуировкой приладу. При градуюванні необхідно дотримуватись певних правил. Для заводських приладів існують нормативні документи. При виконанні шкільних завдань можна орієнтуватися на здоровий глузд і читаність шкали і показань приладу.
Інструкція
1
Визначте точність, з якою вимірює прилад. Класи точності приладів вказані у відповідних стандартах. Зазвичай це похибка вимірювань і цю величину беруть за одну поділку шкали.
2
Визначте максимальне і мінімальне значення, які показує прилад. Мінімальне значення відповідатиме першому діленню шкали, а максимальне - останньому. Іноді для зручності на шкалу наносять кілька поділок, що виходять за межі цих значень.
3
На шкалі позначають мінімальне і максимальне показання приладу, а відстань між ними розбивають поділами. Один розподіл показує похибку вимірювань. В тому випадку, коли виникає лінійна похибка на всьому спектрі вимірювань, шкалу ділять на рівні відрізки. Зручно позначати цілі величини більш довгими штрихами на шкалі, їх підписують цифрами. Часто більш довгими рисками позначають також половинки цілих величин, не підписуючи їх.