Як встановити пластикові вікна в дерев'яний будинок. установка пластикового вікна в дерев'яний будинок.

Пластикові вікна стають все більш популярними в нашій країні. Простота в установці, надійність і герметичність, зручність в експлуатації - все це робить ці вікна дуже привабливими для багатьох. Пластиковими склопакетами, встановленими в офісних будівлях або в цегляних котеджах, в наші дні вже нікого не здивуєш. Поширенішим сьогодні стало питання, як встановити пластикові вікна в дерев'яний будинок і чи можливо це взагалі.
Інструкція
1
Питання це цілком закономірний, оскільки практика установки пластикових склопакетів в дерев'яних будівлях має численних прихильників і супротивників. Головна проблема тут полягає в тому, що в Росії будівництво дерев'яних будинок ов має свої особливості, що значно відрізняються від західних технологій. В першу чергу це стосується технології просушування будівельних дощок і колод. У нашій країні немає технічних можливостей для повноцінної сушки колод до початку будівництва. Тому дерев'яні зруби, збудовані з цілих колод, протягом 2-3 років продовжують сохнути, всідатися, міняти свою форму і легко можуть пошкодити жорстко вмонтовані при будівництві пластикові вікна .
2
Однак особливості російського будівництва зовсім не означають, що в нашій країні встановлювати пластикові вікна в дерев'яні будинок а взагалі неможливо. Якщо справа стосується будинок а, побудованого за каркасно-щитової технології, то ніяких складнощів не виникне взагалі, оскільки будинок а цього типу не схильні до усадки. Якщо ж є намір встановити пластикові вікна в дерев'яний будинок, побудований з колод, варіантів вирішення може бути декілька.
3
Найпростіший і розумний спосіб - це поставити при будівництві тимчасові дерев'яні вікна старого зразка. В умовах помірного клімату середньої смуги повна просушка і усадка дерев'яного будови займає близько 5 років. Після цього терміну вікна можна замінити новими пластиковими без ризику їх якось зашкодити.
4
Якщо пластикові склопакети в колод будинок необхідно встановити відразу ж, то доведеться вдатися до деяких хитрощів. Насамперед при монтажі пластикового склопакета необхідно створити компенсаційний зазор зверху і знизу віконного прорізу. Розмір зазору повинен становити близько 10-12 відсотків від висоти пластикового вікна . Залишене простір заповнюється герметичним, еластичним матеріалом типу монтажної піни або дерев'яними планками, які вибиваються в міру необхідності.
5
Другий варіант безпечного монтажу пластикових вікон - це створення спеціальної окосячки (обсада) вікна . Окосячка називають чорновий короб із брусів. Його вбудовують у віконний отвір таким чином, щоб не перешкоджати вертикальної осіданні будинок а, але заблокувати будь-яку можливість зміщення колод по горизонталі. Цим склопакети охороняються від надлишкового тиску зрубу. Пластикове вікно, що вставляється в короб, закріплюється анкерними пластинами. Важливо пам'ятати, що склопакет не можна кріпити безпосередньо до колод, щоб його не пошкодило при їх зміщенні.
Все частіше сьогодні власники міських квартир замінюють старі дерев'яні вікна на сучасні пластикові. Але в сільському домі або в скоромної дачної споруді органічніше виглядатимуть все-таки дерев'яні конструкції. Дерево завжди асоціюється у нас з затишком, теплом, красою, високою екологічністю. Як правильно вставити дерев'яні вікна в будинок?
Вам знадобиться
  • - віконний блок;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - спеціальні йоржі;
  • - клини;
  • - утеплювач;
  • - віконна фурнітура.
Інструкція
1
Купуючи дерев'яні віконні блоки, в першу чергу звертайте увагу на відповідність якості деревини ГОСТу. Вона повинна виключати шорсткості, задирки, бути гладкою. Пам'ятайте: серцевина дерева для виготовлення вікон використовуватися не повинна, тобто деревина для вікон вибирається без візерунка концентричних річних кілець.
2
Віконний блок включає: коробку, фрамуги (стулки), кватирку, підвіконну дошку і конструкцію зливу. Способів відкривання стулок два: «з наплавом» - відкриття усередину, «без наплава» - назовні. Вікно включає в себе також скло, фурнітуру, ущільнювачі і т.д. Засклення буває одинарним, подвійним, потрійним.
3
Віконні стулки на коробку навішують на пластинчасті петлі різних конструкцій. Є роз'ємні, нероз'ємні петлі. Стержень шарніра в одних виймається, в інших - ні (т.зв. «вколоти» стрижень). Виймається стрижень зручний там, де немає можливості підняти стулки вікон. При цьому навішують або знімають стулки, витягнувши стрижень з шарніра петлі.
4
Віконні стулки замикаються або віконними шпінгалетами, або ручками зі спеціальним запірним пристроєм. Коли ви переконаєтеся в тому, що стулкам нічого не заважає відкриватися і закриватися, закріпіть коробку сталевими йоржами в отворах цегляних стін, цвяхами - в отворах дерев'яних.
5
Рівність навішування стулок вікна забезпечується рівністю пластинок петлі. Кріпляться вони шурупами, які утапливаются в дерево вікна урівень з поверхнею пластинки.
6
Порожній простір між стіною і коробкою, яке раніше конопатили клоччям, заповніть монтажною піною. У цій процедурі обов'язково встановити розпірки, які можна прибрати тільки після остаточного затвердіння піни.
7
Відливи прикріплюються із зовнішнього боку віконного отвору - на всю ширину заглубления віконної коробки в стіну. Підвіконня (звичайна їх ширина - 25-30 см, а товщина - 3-4 см) встановлюються зсередини так, щоб торці були закладені в стіни по 4-5 см з кожного боку. Спочатку подоконная дошка закріплюється за допомогою клинів, потім знімається для прокладки утеплювача і встановлюється остаточно. Проріз завчасно вирівнюється в нижній частині вапняно-гіпсовим розчином (якщо ви виявите нерівність її поверхні).
8
Щоб вікно виглядало красиво, зазор між віконною коробкою і обшивкою стіни ховають під лиштвою. Їм обрамляється верхня і бічні сторони вікна . В одному домі вікна оформляють лиштвами одного стандарту, з однаковим профілем. Їх вертикальність і горизонтальність вивіряють за допомогою схилів і рівнів, а до віконної коробки прибивають цвяхами, відстань між якими визначають в 10-12 см.
Зверніть увагу
Віконні блоки переважно монтувати до початку чистових оздоблювальних робіт у будинку: фарбування, обклеювання шпалерами і т.д.; Щоб забезпечити відведення вологи в віконному блоці, в нижньому бруску вікна і бруске під фрамугою роблять невеликі прорізи.
Корисна порада
Якщо коробка розмістилася в віконному отворі за невеликим перекосом, її можна вирівняти, вбивши підібрані за розміром дерев'яні клинці між стіною і коробкою. Тільки після цього можна навішувати стулки.