Як укоренити з держака троянди.

Троянди можна розмножувати різними способами, але найкраще робити це за допомогою живцювання. Цей метод підходить навіть для початківців садівників, він простий і надійний. Вкорінювати живці можна відразу в грунті або спочатку тримати їх у воді.
Інструкція
1
Коли бутони троянди офарбилися і приготувалися до цвітіння, можна починати заготовлювати живці, пізніше цього робити не можна. Зріжте з куща троянди молодий пагін. Розріжте його середню частину на черешки з трьома бруньками. Зріз під нижньою ниркою повинен бути косим, під кутом 45 градусів, а над верхньою брунькою - прямим. Зріжте нижні листки держака, верхні укоротите на 1/3.
2
Закип'ятіть воду, охолодіть її, налийте в ємність. Поставте туди черешки троянд і помістіть в теплицю, в півтінь. Якщо ні теплиці, можна зверху накрити ємність прозорим поліетиленовим пакетом і поставити в місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Регулярно додавайте і міняйте воду. Краще кип'ячену, так як в сирої багато патогенних грибів, які можуть погубити живці. Через 20-30 днів у троянд з'являться корінці, тоді їх треба пересадити в горщики з ґрунтом для троянд.
3
Живці троянд можна вкорінювати відразу в грунті. Для цього наповніть горщики спеціальної грунтовою сумішшю для троянд. Зробіть в центрі поглиблення і насипте туди крупного, чистого річкового піску. В пісок посадите держак троянди, щоб його зріз не торкався до родючому грунті під піском. Полийте держак і накрийте банкою, банку закрийте тканиною, крізь яку проникає світло або пофарбуйте водоемульсійною фарбою. Принаймні потреби відкривайте банку і поливайте живці, забезпечте їм температуру 23-25 градусів. Коли з'являться молоді пагони, банку прочиняйте, але не знімайте зовсім - прибирати її можна тільки тоді, коли коріння стануть довгими. Кожен день обприскуйте черешки.