Як будувати клітини для кролика. Як утримувати кроликів.

Не всі кролівники можуть дозволити собі купити клітини для кроликів. Житло для вухатих вихованців можна побудувати самостійно. Потрібно спорудити окрему клітку для самця, окрему - для самки і ще дві - для кролячого потомства. Клітини потрібно зробити таким чином, щоб кроликів було зручно годувати, прибирати за ними, пересаджувати.
Вам знадобиться
 • Пиломатериал, стовпи, руберойд, металева сітка з осередками, пила, молоток, цвяхи, лопата.
Інструкція
1
Для початку виберіть оптимально зручне місце для клітин. До нього має бути зручно підходити, навколо повинні рости дерева, які захистять кроликів від сонця і вітру. Потім намітьте розмір кожної майбутньої клітини - вона не повинна бути занадто великою. Викопайте по чотири ямки для чотирьох опорних стовпів, які підтримуватимуть клітку. В ями встановіть стовпи, обгорнуті на кінцях руберойдом, засипте гравієм, утрамбуйте і закопайте так, щоб створювався невеликий ухил для майбутньої підлоги.
2
Прикріпіть до стовпів-опор підлога з дерева. Якщо ви збираєтеся тримати кроликів тільки влітку, підлогу зробіть сітчастим - з рейок. Якщо ваші вихованці будуть давати потомство взимку, влаштуйте суцільний підлогу з нахилом в 5 см. Прибийте стінки і дах з тесу з козирком близько 30 см.
3
Кожну клітку розділіть на відділення - кормове і гніздовий. Спереду прикріпіть дві сітчастих дверки, провідні в кормове відділення і дві - з дощок. Провідні в гніздовий відділення. Поставте спереду годівницю і поїлку, ясла для сіна.
Зміст домашніх кроликів в клітці має чимало переваг. Хазяїн точно знає, скільки корми з'їли його вихованці, стежить, щоб кожному дісталося порівну. Саме при клітинному утриманні стає можливою племінна робота. Крім того, господар одразу помітить, що кролі захворів, і зможе своєчасно надати медичну допомогу.
Вам знадобиться
 • На одноярусну клітку для пари кроликів:
 • Дошки або товста фанера 0,2 кв. м
 • Квадратний брус для каркаса
 • дрібновічковими металева сітка з осередками 18х18 мм - 1,3 кв.м
 • Металева сітка з осередками 35х35мм - 0,6 кв . м
 • Рейки шириною 3 см
 • Дверні петлі - 2 для даху, по 1 на кожні двері.
 • Дверні гачки або шпингалеты
 • Линейка
 • Карандаш
 • Пила
 • Топор
 • Наждачная папір
 • Молоток, цвяхи, столярний клей
Інструкція
1
Почніть з каркаса. Для цього розмітьте і розпиляєте брус на шматки потрібної довжини. Вам необхідно по 4 рейки кожного розміру. Сколотите зі шматків прямокутний паралелепіпед. З листа фанери випиляєте прямокутники, рівні за розмірами задньої і бічних стінок. Обшийте ними каркас із зовнішнього боку.
2
Виріжте з дрібнопористої сітки прямокутник, за розмірами відповідний 2/3 площі клітини. Прибийте його до нижніх брусів каркаса так, щоб він стулявся з однією стороною клітини - це буде кормове відділення. Для гніздового відділення зробіть суцільний дощатий підлогу.
3
Між відділеннями необхідно поставити перегородку. Вона робиться з прямокутного аркуша фанери, по розмірам відповідного ширині і висоті клітини. Посередині випиляєте отвір для того, щоб кролики могли вільно туди проходити. Відпиляєте від рейок по 2 шматки, рівних довжині і ширині клітини. Відпиляєте кути так, щоб при з'єднанні рейок під прямим кутом не було зазорів. Прибийте рейки понад сітки по внутрішньому периметру клітини.
4
З листа фанери або дощок зробіть дах. Вона повинна бути трохи ширше і довше клітини, приблизно на 3-5 см з кожного боку. З одного боку каркаса прикріпіть дверні петлі.
5
Зробіть двері. Одна з них дерев'яна, вона призначена для гніздового відділення. Її довжина дорівнює приблизно 1/3 довжини клітини. Для кормового відділення зробіть одну або дві двері з великої сітки і рейок. Спочатку зробіть з рейок каркас дверей, потім прикріпіть металеву сітку. Двері підвісьте на дверні петлі. Прикріпіть гачки або шпінгалети.
Зверніть увагу
Клітини ставлять як на відкритому повітрі, так і в приміщеннях. Все залежить від клімату та пори року. Корисно кроликам і комбіноване зміст. Взимку клітку ставлять в приміщенні, а влітку - виносять в сад. Якщо ви ставите клітку в приміщення, постарайтеся розмістити її так, щоб не було протягів. Кролики дуже погано його переносят.Кролікі дуже чутливі до освітленості і чистоті повітря. Особливу увагу необхідно приділити підлозі клітки. В літніх і в переносних клітках підлоги можна зробити гратчастими, в решті краще використовувати суцільний тесовий підлогу. Всі дерев'яні деталі повинні бути ретельно оброблені, щоб кролики не поранілісь.Лак для кролячих кліток використовувати не рекомендуется.Кришу можна зробити і під нахилом до задньої стінки. Кут не повинен бути більшим.
Корисна порада
Тип клітини залежить не тільки від кліматичних умов, але і від породи тварини. В клітці може бути одна або дві секції. Для односекціоннной клітини оптимальні розміри 110х60х60. Довжина двосекційною клітини не може бути менше 130см. Якщо кролики великі, то довжину клітини необхідно збільшити до 1,5 м. Клітка для молодняка вище і ширше, довжина її досягає 2м, ширина 1м. Дах можна оббити гнучкою черепицею, особливо якщо клітку часто виносять на уліцу.В гнездовом відділенні можна зробити домік.В клітці обов'язково повинні бути годівниця і поїлка.