Як зшити для табуретки чохол. Як зшити чохли на табуретки.

Табуретки - дерев'яні, пластмасові або металеві стільці без спинки з квадратними або круглими сидіннями. Завдяки відсутності спинки, вони виглядають менш громіздко, ніж звичайні стільці і більш стійкі. Це зручні меблі для кухні або дитячої кімнати. Сидіння табуретки часто роблять з жорстких матеріалів без оббивки, тому для тих, хто хоче сісти поуютнее, можна зшити для табуретки чохол з поролоном.
Вам знадобиться
  • Щільна обивочная тканина довжиною 2 ширини табуретки +3 см
  • 9 плоских гудзиків
  • Шматок поролону товщиною 1-2 см за розміром сидіння табуретки
  • Тасьма або шматок мотузки 1-1,3 м
Інструкція
1
Переверніть табуретку ніжками вгору, поставте її на газету або на будь-який шматок паперу і обведіть контур сидіння. Це буде деталь А. Виріжте отриману викрійку і розкроїте по тканині дві однакових деталі А, додавши з кожного боку по 1 см на шви.
2
Виріжте з залишилася тканини 4 деталі В, довга сторона яких дорівнює стороні сидіння табуретки плюс 2 см на бічні шви. Щоб дізнатися ширину деталі В, виміряйте товщину сидіння табурета і помножте її на 4. Це будуть бічні частини чохла.
3
Точно по деталі А виріжте поролоновий квадрат. Вкладіть його між тканиною і промітати по краях вручну великими стібками, відступаючи по 1 см. Прошийте шов на машинці.
4
Намітьте місця, де будуть пришиті ґудзики. Для цього крейдою або тонким шматочком мила расчертите верхню частину чохла на решітку 4х4. У вузлах решітки пришийте гудзики.
5
Пришийте бічні частини чохла з кожного боку. Залишайте не пришитими все припуски на шви, заутюжьте їх на виворітну сторону. Відстрочити їх з боку чохла, але не до кінця, на відстань, рівну ширині сидіння табурета.
6
Заутюжьте край довгих сторін бічних швів всередину, складіть навпіл і пристрочите в кулиску. Протягніть в неї тасьму, одягніть чохол на табурет і зав'яжіть тасьму тугіше, кінці вузла заправте під чохол.
Якщо загальний вигляд своєї квартири перестав вас влаштовувати, не потрібно відразу бігти за будматеріалами і починати робити ремонт. Достатньо всього-на-всього внести в інтер'єр приміщення «родзинку». Наприклад, зшити красиві накидки на табурети.
Вам знадобиться
  • тканину, гачок, нитки, викрійка
Інструкція
1
Щоб зробити звичайну, нічим не привабливу дерев'яну табуретку м'якою і красивою, необхідно зшити для неї накидку-чохол. Для цього вам будуть потрібні невеликі шматочки меблевої тканини, бавовняні нитки і гачок № 1.5.
2
Якщо сидіння табурета має квадратну форму, процес пошиття накидки буде наступним. Першим кроком стане створення її викрійки. Для цього вам буде потрібно виміряти розміри сидіння табурета і додати до них для запасу по 10см (довжина і ширина) і 3см (висота). Наприклад, якщо сидіння має боку розмірами по 32см і товщину в 2см, то форма чохла буде квадратом зі сторонами 42см, в кутах якого зроблені вирізи глибиною по 5см.
3
Щойно викрійка буде готова, викладіть на неї шматочки меблевої тканини, які повинні бути заздалегідь підготовлені. Шматочки заздалегідь заготовленої тканини перед застосуванням необхідно обрізати (подкроіть) таким чином, щоб вони могли повністю заповнити викрійку. При цьому проміжки між сусідніми деталями не повинні перевищувати 3-5мм, так як саме це відстань є шириною шва або подвійний шириною обв'язки. Якщо проміжок виявиться більшого розміру, то при з'єднанні деталей зменшиться розмір накидки, в результаті чого вона може не поміститися на табурет, і, значить, робота була зроблена даремно. Якщо ж, навпаки, деталі були з'єднані неміцно, це може привести до інших наслідків - виріб буде недовговічним.
4
Для обробки країв клаптиків можна використовувати обв'язку гачком. Для цього кожен шматочок по периметру необхідно обв'язати одним або двома рядами стовпчиків без накидов ниткою, після чого зшити деталі за обидві напівпетлі-косички, а шви злегка відпарити. У тому випадку, якщо ви не вмієте в'язати, можна просто прострочити шви на машинці, а потім прикрасити їх шовковими стрічками, тасьмою або стрічками з паєтками. Причому нитки і стрічки потрібно вибирати таким чином, щоб вони контрастували з основною тканиною.
5
Вирізи, зроблені на куточках накидки, слід акуратно зашити.
6
В тому випадку, якщо табуретка має круглу або трикутну форму, створити викрійку для накидки буде складніше. Вам доведеться поставити табуретку на папір сидінням вниз і обвести його контур. Відступивши 5-6см, проведіть ще одну лінію, на якій буде потрібна зробити виточки. потім ви поступаєте аналогічним чином, а саме впритул викладаєте шматочки тканини на викрійку і обробляєте краю.