Як зшити пишну спідницю для дівчинки. Як шити спідницю для дівчинки.

Кожна маленька дівчинка мріє відчути себе принцесою, і якщо її мама вміє шити, вона може подарувати їй таку можливість, пошивши пишну і ошатну спідницю , перед якою не встоїть жодна дитина. Така спідниця шиється з декількох ярусів і прикрашається пишними рюшами, і найкраще для неї підійде легка і повітряна тканина - наприклад, нейлон або шифон. За вечір ви зможете зшити для своєї доньки королівський наряд.
Інструкція
1
Складіть тканину вчетверо, а потім закріпіть на ній заздалегідь вирізані з паперу або картону викрійки ярусів, викладаючи викрійки по довжині тканини. Притримуючи викрійки, обведіть їх на тканини, а потім виріжте потрібну кількість смуг для верхнього ярусу. Після цього виріжте смуги для нижнього ярусу і для рюш і оборок. Смужки для кожного ярусу згорніть в рулон і покладіть на робочий стіл.
2
Окремо з креп-сатину викроїте смугу тканини для кокетки. Виріжте дві таких же деталі з флізеліну, щоб проклеїти і зміцнити кокетку, додаючи до її довжини 5 см. Проклейте кокетку за допомогою праски по довгої сторони, з верхньої і нижньої лінії. Тепер перейдіть безпосередньо до пошиття спідниці.
3
Сшейте кокетку в кільце, залишивши невеликий розріз для того щоб вставити гумку. Після цього відміряйте від середини короткої сторони кокетки 3 см в кожну сторону і зробіть мітки дрібному. Прокладіть між мітками шов і отутюжьте його. Зігніть кокетку навпіл лицьовою стороною назовні, вирівняйте і прострочіть, відступивши від згину 3 см, після чого зробіть повторну строчку в 5 мм від попередньої. Пропрасуйте кокетку.
4
Візьміть смугу шифону або органзи, яку ви підготували для оборок, і зробіть на ній плісировку за допомогою спеціальної лапки для зборки, або вручну. Зшивайте смужки і прісбарівайте їх, поки не отримаєте дві довгих рюші однакової довжини.
5
Смуги для верхнього ярусу зшийте разом, а потім замкніть їх в кільце, залишивши невеликий припуск 3-5 см. Потім те ж саме зробіть з нижнім ярусом і пришити до нижнього краю нижнього ярусу одну з плісированих оборок.
6
рюшу пришивайте до нижнього ярусу лицьовою стороною внахлест. На залишився вільному краї нижнього ярусу зробіть за допомогою лапки невелику збірку, після чого зшийте разом верхній і нижній яруси, роблячи припуск в 5 мм.
7
Між ярусами пришийте оздоблювальну стрічку, а по краю верхнього ярусу, як і в попередньому випадку, пустіть невелику збірку. Зшийте край верхнього ярусу з зовнішнім краєм кокетки. До внутрішнього краю кокетки потім пришийте тканина нижньої спідниці.
8
Обробіть краю кокетки зигзагом або оверлоком, з'єднавши верхню і нижню спідницю разом. Вставте в підготовлену строчку на кокетці гумку, а потім пришийте до поясу декоративну стрічку і зав'яжіть на ній бант. Спідниця готова.
Краса і пишність дитячого сукні далеко не завжди залежать від його ціни і складності форми. Переконайтеся в цьому самі. Дорогу тканину замініть звичайною, але прикрашеної вишивкою. А складну конструкцію з багатоярусної спідниці і ліфа розділіть на кілька частин, щоб не помилитися при розкрої.
Інструкція
1
Розділіть плаття на три елементи: топ, спідницю і багатошаровий під'юбник. Спочатку зшийте пишну верхню спідницю. Побудуйте викрійку «полусолнце».
2
В лівому верхньому куті паперу для викрійки поставте крапку, від неї проведіть вертикальну лінію вниз і горизонтальну - вправо. Розрахуйте розмір виїмки під талію. До напівобхват талії додайте 1 см. Результат помножте на 1/3, потім на 2 і відніміть 2 см. В точку поставте циркуль, розкрийте його на отриманий радіус і накресліть дугу між лініями.
3
Вниз по вертикалі і вправо по горизонталі відміряйте бажану довжину спідниці, з'єднайте кінці цих променів плавною дугою. До подолу і отвору для талії додайте по 3 см припусків на подгибку і кулиску для гумки.
4
Щоб надати платтю додаткову пишність, зберіть під'юбник з декількох шарів органзи. Викроюйте їх за тією ж схемою. При цьому кожен наступний шар повинен ставати довшим попереднього на третину. З'єднайте кожну викрійку боковим швом, потім підігніть і підшийте низ. Після зберіть всю «конструкцію» так, щоб внизу виявилася найдовша частина. Виїмку для талії підігніть всередину, щоб зробити кулиску. В неї також потрібно протягнути резинку.
5
Верхню частину плаття зробіть у вигляді простого топа. Побудуйте його викрійку у вигляді прямокутника, ширина якого дорівнює напівобхвату грудей, а висота - довжині до талії. На спинці або збоку ушийте застібку-блискавку. Верхній зріз обробіть косою Бейко, а нижній пристрочите до спідниці. До топу пришийте дві відповідні за кольором лямки з шовкових стрічок.
6
Прикрасьте плаття вишивкою з бісеру. На папері намалюйте будь абстрактний візерунок. Підберіть бісер відповідного кольору і нанизайте його на волосінь, довжина якої відповідає довжині одного ряду на ескізі. Бісерними нитками викладіть візерунок на топі. Закріпіть кожну нитку дрібними поперечними стібками. Щоб вони не були помітні, використовуйте нитки, співпадаючі за кольором з тканинної основою.
Корисна порада
Ви можете не шити верхню частину плаття, а використовувати просту дитячу маєчку на лямках. Прикрашена бісером і пришита до подолу, вона буде виглядати цілком ошатно.