Як прибрати запах поту у взутті. Як з шкіряних речей видалити чорнило.

Зле пахнуть черевики, кросівки, інша взуття змушують нас відчувати пекучий сором, а оточуючих - морщити носи в ті моменти, коли ми перевзуватися в їх присутності. Між тим, неприємний запах від взуття - це те, від чого не застрахований навіть самий охайний в світі людина. Як же боротися з «пахощами» чобітків і туфель?
Вам знадобиться
  • - перекис водню;
  • - сода;
  • - активоване вугілля.
Інструкція
1
Профілактика - краще лікування. Тому, щоб не було болісно сумно ні вам, ні оточуючим, вимушеним вдихати амбре ваших туфель - придбайте тільки якісну шкіряне взуття. Бажано кілька пар для кожного сезону - для того, щоб носити їх поперемінно, даючи взуття в проміжках між носками добре просихати.
2
Зрозуміло, важлива особиста гігієна. Мийте ноги не менше 2 разів на день. При надмірної пітливості - користуйтеся дезодорантами для ніг, спеціальним тальком або народними засобами. Наприклад, ваннами з відвару дубової кори. При надмірної пітливості ніг носите тонкі шкарпетки з бавовняної тканини.
3
Для усунення неприємних запахів з внутрішньої поверхні черевиків існують спеціальні засоби. Але якщо їх раптом під рукою не виявилося - можна скористатися народними. Так, наприклад, якщо ви протрете туфлі зсередини перекисом водню - до ранку запах «накаже довго жити». Можна також всипати в кожну туфлю по столовій ложці звичайної соди, а вранці акуратно її витрусити. Замість соди зручніше взяти таблетки активованого вугілля. У кожен черевик помістіть по 7-10 таблеток, які до ранку вбирають в себе всі запахи і, що найголовніше, сирість. Ще один спосіб позбавлення від запаху у взутті - виморожування. Для цього пару взуття упакуйте в целофан і відправте в морозильну камеру холодильника. За ніч при мінусовій температурі все бактерії загинуть, і запах від взуття зникає.
4
Дуже важливо ретельно просушувати туфлі, щоб не дати запаху жодного шансу. Необхідно також час від часу витягувати і сушити або замінювати устілки. Саме в них живуть і розмножуються мікроорганізми, наслідком діяльності яких є поява неприємного запаху.