Як підняти старий будинок. Підйом старого будинку.

Довговічність дерев'яного будинку в чому залежить від місцевих факторів, таких як особливості грунту і клімат. Старий будинок, побудований кілька десятків років тому, може мати слабкий і низький фундамент. Тому перед власниками будівель постає питання: як підняти будинок і оновити його фундамент своїми силами?
Вам знадобиться
  • Бруси або колоди, обрізки дощок, два домкрата, помічник
Інструкція
1
Якщо сам будинок зберігся добре, то має сенс оновити його фундамент, а заодно підняти зруб над рівнем грунту. Можливо, вам доведеться також поміняти нижні вінці зрубу, що прийшли в непридатність і підгнилі.
2
Вибираючи конструкцію нового фундаменту, віддайте перевагу монолітному, який можна виконати у вигляді стрічки, армованої сталевими прутами. Можна використовувати старе цегляну підставу, на якому, як на подушці, розташовуватиметься новий фундамент.
3
Матеріалом для ремонту будинку стануть колоди відповідного діаметру або стандартний рівний брус. Довжина колод повинна відповідати габаритам зрубу. Перед початком підйому зрубу розберіть в домі підлогу, демонтуйте перегородки.
4
Для робіт з підйому будинку знадобиться два домкрата. Особливість такої технології полягає в тому, що підйом кута будинку веде до прогину колоди нижньої обв'язки. Підйом повинен бути рівномірним і поступовим, інакше складові вінці можуть розійтися.
5
Технологія підйому зрубу не представляється складною. Кут будинку підіпріть двома домкратами і обережно підніміть приблизно на два сантиметри. На опору підкладіть прокладку, відповідну висоті підйому. Опустіть домкрати і переходите до наступного кутку.
6
Все виходить просто, але тільки в тому випадку, якщо будинок відірвався від старого фундаменту. Складніше виглядає ситуація, коли по всьому периметру будинок поставлений на підпірки, а частина прогнувшись нижнього колоди спирається на старий фундамент. При зайвій висоті підйому зруб в цьому випадку може здійснити поворот навколо цієї точки.
7
Відмовтеся від спроб прискорити процес, піднімаючи за раз конструкцію на кілька додаткових сантиметрів. Зруб від цього може розгорнути. В роботі важлива поступовість і відсутність поспіху.
8
Використовуйте в роботі страховку. Коли зруб піднявся на 10 см, вставте в просвіт між опорою і брусом спеціальну прокладку з обрізків дошки. Це врятує в ситуації, якщо раптом відмовить домкрат. Домкрат слід встановлювати гранично акуратно. У місці установки домкрата деревина повинна бути міцною, міцною і без гнилі.
9
Після підйому будинку на потрібну висоту під ним встановлюється новий фундамент, при цьому підпірки та інші допоміжні елементи знімаються.