Як подивитися оперативку.

Комп'ютером можна користуватися і не знаючи, які він має характеристики. Але іноді з простої цікавості, а іноді в силу виниклої необхідності, їх все ж доводиться визнати. При цьому деякі параметри дізнатися просто, деякі не дуже, а окремі «особливо складні» питання вдається вирішити тільки за допомогою спеціальних тестових програм. Процедура з'ясування подробиць про встановлену оперативної пам'яті в цьому відношенні досить показова.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, оперативна пам'ять, початкові навички по роботі з комп'ютером, програма для тестування AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Отже, чому «розпізнавання» оперативки - процедура показова? Та тому, що дізнатися обсяг встановленої пам'яті легко, її тип вже складніше, а деякі характеристики не впізнати без спеціальної програми. Звичайно, можна просто подивитися на встановлені модулі пам'яті. Для цього відкрийте кришку корпусу, витягніть модуль пам'яті з слота і уважно розгляньте. На спеціальній наклейці повинні бути вказані характеристики планки. Проблема полягає в тому, що на наклейці характеристик може не виявитися, її в деяких випадках взагалі може не бути.
2
В цьому випадку скористайтеся програмними методами. Щоб дізнатися обсяг доступної пам'яті, просто клікніть правою клавішею по іконці «Мій комп'ютер», у випадаючому меню виберіть пункт властивості і подивіться на що з'явилося вікно. В графі «Встановлена пам'ять» відобразиться обсяг оперативки, доступний системі.
3
Трохи більше докладну інформацію можна отримати в BIOS. Для цього слід зайти в нього (при завантаженні комп'ютера натисніть Del, F2 або іншу клавішу залежно від моделі материнської плати) та відкрийте меню «System information» або «Main». У ньому є розділ «Memory», в якому і зазначений фізичний обсяг пам'яті.
4
Встановіть програму AIDA64 Extreme Edition. Її пробну можна скачати з сайту розробника. Установка нескладна, просто виберіть каталог установки і прийміть ліцензійну угоду. Після установки запустіть програму і в лівому вікні з параметрами виберіть пункт «Системна плата», а в ньому рядок SPD. У вікні праворуч з'явиться докладна інформація про встановлені модулях.