Як виконати електропроводку.

Виконати електропроводку будинку або на дачі не так складно. Достатньо мати лише кілька звичайних інструментів і відповідний провід.
Вам знадобиться
  • Двожильний провід, ніж, молоток, кусачки або плоскогубці, індикаторна викрутка, ізолента.
Інструкція
1
При будівлі нового будинку або ремонті квартири виникає необхідність в прокладанні електропроводки. Іноді буває потрібно встановити додаткову розетку або перенести вже існуючу розетку на інше місце, під'єднати куплений світильник, бра. Прокласти в цьому випадку проводку не так вже й складно, як може здатися спочатку. Для цього нам знадобиться двожильний провід, ніж, молоток, кусачки або плоскогубці з ріжучими крайками і індикаторна викрутка, ізолента або ковпачки, скоби для кріплення кабелю - залежно від його толщіни.Перед початком роботи не забудьте відключити автомати, підвідні ток в кімнату або квартиру . Провід вибираємо того ж матеріалу, з якого виконана основна проводка в квартирі. Небажано сполучати дроти різних матеріалів, так як при великих токах місце з'єднання буде грітися, це призведе до спалаху проводки. Для підведення струму до розеток потрібний жорсткий двожильний кабель, а для невеликого світильника підійде і м'який кабель, що має багатожильні дроти. Довжину кабелю краще взяти з запасом, зайве можна потім відкусити.
2
Починаємо роботу. Ножем оголюємо кінціпроводи так, щоб оголена частина була 1-1,5 см, але не більше. Те ж саме робимо і з тим кабелем, до якого ми приєднаємося, потім скручуємо їх за допомогою плоскогубців. Потім обмотуємо оголені місця дроти ізоляційною стрічкою, з початку одну скрутку, а потім іншу. Для повної пожежобезпеки накручуємо зверху ковпачок. Якщо потрібно під'єднатися до щита, то кінці кабелю за допомогою викрутки приєднуємо до корпусу щита і виходу автоматичного вимикача.
3
Далі потрібно провести кабель до споживача струму. Краще це зробити трохи нижче стелі, прибиваючи його скобами до стіни, цвяхів шукати не буде потрібно, вони вже є в комплекті зі скобами. Відстань між скобами не менше півметра, а провід потрібно вести прямо, повороти робити під прямим кутом. Тепер, довівши до потрібного місця кабель, іншу його частину можна відрізати, оголити кінці і під'єднати до світильника або іншого пристрою. Пріворачівать дроти потрібно ретельно, якнайсильніше щоб уникнути поганого контакту. На цьому наша робота закінчена.