Як створити віртуальний привід.

Багато власників комп'ютерів для роботи і розваг набувають диски з музикою, іграми, кінофільмами і всілякими програмами. Як правило, всі ці диски знаходяться на робочому місці в спеціальних декоративних стійках і CD-холдерах, займаючи досить велику ділянку корисного для роботи за комп'ютером місця.

З часом виникає проблема з приводу їх зберігання та зручності користування - звісно, як варіант, можна скласти всі диски в коробку і покласти на антресолі, але користуватися ними буде проблематічно.Із цього положення найкращим виходом буде створити віртуальний привід на своєму комп'ютері, щоб зробити резервні копії всіх CD і DVD дисків. Завантаживши їх в комп'ютер, можна впорядкувати відеоколекцію, а також розсортувати музику по альбому і за виконавцями. Однією з найбільш популярних програм для створення віртуального приводу є DAEMON Tools. З її допомогою можна створити до 4-х віртуальних приводів, щоб можна було монтувати для роботи кілька образів одночасно. Користувачеві надана можливість здійснювати налаштування віртуальних дисків, змінюючи літери диска, код DVD регіону і т.д. Також віртуальний привід від DAEMON Tools дозволяє монтувати диски форматів mdx, mds, mdf, iso, b5t, b6t, bwt, ccd, cdi, cue, nrg, pdi, isz. Власники комп'ютерів, які вирішили створити віртуальний привід за допомогою програми Daemon Tools, отримають простий і зручний інтерфейс, вбудований в звичний «Провідник», а також швидкий доступ до можливостей програми за допомогою іконки в системному треї. Нові версії програми оснащуються зручними гаджетами, розташованими на робочому столі. З їх допомогою можна змонтувати образ диска просто перетягнувши файл в гаджет. Любителям прикрашати призначена функція заміни скінів. Крім того, програма Daemon Tools стежить за виходом нових форматів, і своєчасно додає їх до встановлених за допомогою автоматичного оновлення.

Для повного дублювання вмісту компакт-диска використовуються програми для створення образів. Безсумнівно, одним з лідерів в даному сегменті програмних продуктів є Alcohol 120%.
Інструкція
1
Вставте в дисковод комп'ютера диск, образ якого необхідно створити. Запустіть програму Alcohol 120%. В панелі інструментів клікніть по піктограмі з зображенням диска в папці або виберіть в меню «Файл» пункт «Створити». Після цього відкриється вікно, в якому необхідно вказати параметри створюваного образу.
2
В пункті «CD/DVD-дисковод» вкажіть той дисковод, в якому знаходиться диск, з якого необхідно зняти образ. Для цього клікніть на меню, що випадає і виберіть необхідний пристрій. Якщо в комп'ютері один дисковод - він буде обраний за замовчуванням.
3
В пункті «Швидкість читання» вкажіть необхідну швидкість. За замовчуванням встановлено максимальну швидкість, але ви можете вказати ту, яку вважаєте необхідною.
4
Встановіть галочку в пункті «Пропуск помилок читання». Диск, з якого необхідно зняти образ, може мати подряпини чи інші незначні ушкодження. Включення пропуску помилок при читанні дозволить продовжити створення образу в разі помилки.
5
Наступний опція «Швидкий пропуск помилкових блоків» підтримується деякими особливими форматами CD-дисків для прискорення створення образу. Встановіть галочку навпроти цього пункту, якщо хочете включити дану опцію.
6
Включення "Поліпшеного сканування секторів (ASS)» дозволить здійснювати пропуск цілих блоків помилок. При цьому збільшується швидкість читання інформації з диска. При бажанні можна встановити галочку навпроти даного пункту.
7
Установка галочки навпроти пункту «Читання неоднорідними даних з поточного диска» дозволить зчитувати дані з подканала диска. Потрібно для деяких особливих форматів дисків. При роботі із звичайними дисками не використовується.
8
Далі необхідно вибрати тип даних. Клікніть по випадає меню навпроти відповідного пункту і вкажіть тип диска, образ якого створюється. Потім натисніть "Далі".
9
У наступному вікні вкажіть місце розташування майбутнього образу, його ім'я і формат. Стандартною формат mds, але можна використовувати й інші, наприклад, ccd, cue або iso. Після цього натисніть кнопку «Старт». Після завершення процесу створення образу натисніть кнопку «Готово».