Як вчити з дитиною вірші.

Кожен батько завжди з гордістю і розчуленням дивиться на свого малюка, розповідає вірші напам'ять. Зовсім неважливо, де це відбувається: на ранку в дитячому саду, перед гостями на сімейному святі або на кухні перед бабусею і дідусем. Заучування віршів напам'ять розвиває пам'ять дитини, її кругозір, формує загальний рівень культури малюка. Не кожній дитині заучування віршів дається з легкістю. А для деяких діток, вивчити вірш - справжня катування.
Інструкція
1
Щоб дитина без проблем вчив вірші в дошкільному і шкільному віці, з самого раннього дитинства, як можна частіше, він повинен чути веселі римовані потішки, загадки та віршики. З часом вони запам'ятаються самі по собі, а пам'ять малюка натренується сприймати і запам'ятовувати рими.
2
Якщо малюк вчити вірш категорично не згоден, мамі потрібно проявити кмітливість і обхитрити дитини. Необхідно сказати малюкові, що вчити вірш зовсім і не потрібно. Замість цього можна пограти в гру «Повторюй за мною». Мама повинна читати, а краще говорити напам'ять, по одному рядку вірша. А дитині треба за нею повторювати. Така форма заучування вірша не піддає малюка інформаційному стресу.
3
Мамі чи татові необхідно також з'ясувати, чи є у вірші слова і вирази, незнайомі для дитини. Дізнатися це легко: при повторенні рядків вірша дитина буде плутати незрозуміле для нього слово, а можливо відмовиться взагалі його вимовляти. Малюкові слід пояснити сенс таких виразів і привести більше прикладів із вживанням незнайомого слова або виразу.
4
Вчити с дитиною вірш, природно, слід починати з першого рядка. Промовляти її з малюком потрібно доти, поки він не буде розповідати її без запинки. Після запам'ятовування першого рядка слід приступати до заучування другий. Коли першу і другу рядки вірша дитина буде знати назубок, їх слід з'єднати, і розповідати вже два рядки разом і т.д.
5
Якщо дитина ні в яку не погоджується вчити вірш, батьки можуть піти на відчайдушний крок - нескінченне його повторення. Декламувати вірш необхідно в присутності малюка в будь-який час, в будь-якому місці, як би для себе. Раза 3 треба прочитати його повністю, далі потрібно весь час промовляти по 1-2 його строчки. Звичайно ж, не варто забувати про інтонації, почутті і ритмі.
6
Не потрібно вчити з малюком більше двох рядків вірша в день.
7
Щоб вірш дитині навчалося легше, слід підібрати на додаток до нього різні рухи в такт: кроки, хлопки, хитання тулубом і т.д.
8
При заучуванні кожного рядка вірша, між справою, можна пограти в м'ячик. Мама або тато повинні говорити рядок вірша і кидати м'ячик малюкові. Дитині ж необхідно строчку повторити і кинути, при цьому, м'яч назад в руки батьків.
9
Щоб легше вивчити вірш, його сюжет можна намалювати на папері у вигляді невеликого коміксу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2nvt51zPWBY