Як зменшити картинку без втрати якості. Як зменшити розмір картинки без втрати якості.

Хочете зробити собі гарний аватар, або відредагувати фото для свого блога, але не знаєте, як зменшити картинку без втрати якості? В такому випадку вам варто звернутися до редакторів зображень. Існує кілька програм користувача для роботи з зображеннями, в яких можна зменшити картинку , що не погіршивши її якість. Найвідоміші - IrfanView, Paint, Adobe Photoshop. Для вирішення поставленого завдання найбільш підходить Photoshop.
Вам знадобиться
  • 1. Оригінальна картинка достатнього розміру.
  • 2. Програма Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте зображення в програмі Adobe Photoshop, в меню "File", натиснувши кнопку "Open", виберете ваше зображення.
2
Перед тим як зменшити картинку , її необхідно відредагувати за допомогою фільтра "Sharpen". Оберіть "Filter", там наведіть курсор на "Sharpen" і натисніть на знову ж таки "Sharpen".
3
Припустимо, вам потрібно зменшити розмір зображення до 200 пікселів в ширину. Щоб не втратити якості, спочатку необхідно зменшити його вдвічі (50%). В меню "Image" клікніть по кнопці "Image size", після чого в полі, що з'явилося в рядку з назвою "Width" виберете "percent", і Закріпить процентне співвідношення 50 і натисніть "OK". В результаті вийшла картинка розміром, припустимо, 300х400 пікселів.
4
Тепер ще раз відредагуйте зображення з допомогою фільтра "Sharpen" тим же способом, що і раніше. Після цього потрібно зменшити розмір до потрібного нам (200 пікселів), знову відкривши меню "Image" - "Image size". У рядку "Width" вибираємо пункт "pixels" і ставимо розмір 200.
5
Останнім етапом буде використання фільтра "Unsharp Mask", призначеного для збільшення різкості фотографії. Для цього відкрийте контекстне меню "Filter", виберіть "Sharpen" і клікніть по "Unsharp Mask". У вікні вам необхідно встановити значення для трьох параметрів - "Amount", "Radius" і "Threshold". "Amount" означає "потужність", чим більше значення - тим сильніше чіткість (спробуйте для початку 50%). "Radius" визначає зону підвищення контрасту (виставите 1.0), а "Threshold" стежить за розходженням "сусідніх" пікселів (поставте 0).
6
Залишилося лише зберегти отриманий результат. Натисніть кнопку "File" в основному меню і виберіть пункт "Save As". Напишіть ім'я файлу, і підберіть зі списку представлених форматів для збереження необхідний вам (найбільш універсальний - JPEG).
Зверніть увагу
У всіх випадках виникає питання: як змінити розмір зображення, зберігаючи якість картинки? Сьогодні ми спробуємо здійснити цю операцію в знаменитому графічному редакторі - фотошоп (Photoshop). Якщо ж ви поставити галочку навпроти Resample Image то зменшивши або збільшивши лінійні розміри фото змінюються розміри і в пікселях. Фотошоп буде автоматично додавати або видаляти пікселі з фотографії, що неминуче вплине на якість фото.
Корисна порада
Вам напевно хоч раз в житті було необхідно змінити розмір зображення, зменшити, збільшити, нахилити, округлити, віддалити і багато інших речей, які без допомоги Фотошопа ми зробити не зможемо. Припустимо вашу фотографію необхідно розташувати на вітрину магазина, яка знаходиться на зображенні злегка під кутом. Вітрина на нашій картинці йде вдалину, то є два її задніх кута розташовані далі і більш зближені один з одним, ніж передні два.
Користувачі інтернету часто стикаються з проблемою неможливості завантаження фотографій на деякі сайти або на свої сторінки в соціальних мережах через обмеження за розміром і вагою файлу. Зменшити фотографію можна в будь-якому хостингу зображень, для цього потрібно лише вказати потрібний розмір. Але якість зображення в такому випадку завжди втрачається. Фотографія виходить нечіткою і розмитою. Краще зменшувати розмір фотографій вручну, щоб зберегти їх якість.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, програма Photoshop
Інструкція
1
Відкрийте зображення потрібно зменшити, в програмі Photoshop. В меню File (Файл) виберіть команду Open (відкрити) і знайдіть потрібне зображення в папці.
2
Розмір цієї фотографії 1024х798 пікселів. Якщо відразу зменшити її розмір до 300 пікселів, то зображення буде нечітким і розмитим. Тому спочатку зменшіть розмір на 50%. Для цього виберіть в меню Image (зображення) команду Image Size (розмір зображення) і в що випав вікні встановіть значення ширини і висоти зображення в процентах.
3
Фотографія зменшилася вдвічі, але стала нечіткою. В меню Filter (фільтр) виберіть команду Sharpen (різкість) і клікніть по Sharpen More (різкість +). Зображення відразу стане чіткіше.
4
Щоб фотографія не загубила в кольорі, можна зробити її більш насиченим. Для цього в меню Image (зображення) викличте команду Adjustment (корекція) і виберіть пункт Saturation (насиченість). Посуньте повзунок насиченості вправо до значення 15.
5
Тепер зменшіть зображення до 300 пікселів. Знову виберіть команду Sharpen (різкість), але в цей раз клікніть по вкладці Unsharp Mask (контурна різкість). В випав вікні встановіть повзунок Amount (ефект) на параметр 60. Ви можете встановити свої цифри, подивитися, як змінюється зображення і вибрати той варіант, який вас влаштовує.
6
Залишилося зберегти зображення. Для цього в меню File (файл) виберіть команду Save for Web (зберегти для Web). Зображення відкриється в діалоговому вікні. Виберіть тип файлу jpeg, Quality (якість) в межах 50-68 і поставте галочку у вікні опції Optimized (оптимізація). Збережіть зображення з папки.
Зверніть увагу
Не потрібно таким чином міняти розмір фотографій, які ви збираєтеся віддати в друк. Співробітники фотолабораторії самі подбають про якість ваших знімків.