Як збільшити гучність файлу.

Початківці музиканти часто стикаються з проблемою, що записи, зроблені ними на репетиціях, тихо звучать. З одного боку, можна це перезаписати, але з іншого боку - знову витрачати на це час і гроші? От якби можна було зробити так, щоб тихий файл звучав трохи голосніше, то було б просто чудово. А зробити це можна. Розглянемо кілька способів - від банальних до цікавих.
Інструкція
1
Першим ділом попрацюємо з налаштуванням аудіосистеми. Якщо це звичайні колонки комп'ютера, можна змінити акустичні дані. Цілком можливо, що проблема саме в цьому. Для рок-композиції варто, припустимо, еквалайзер, налаштований на реп. Природно звучання зміниться, і деякі інструменти будуть попросту заглушені.
2
Також варто звернути увагу на регулятор гучності, який вбудований безпосередньо в операційну систему. Якщо повзунок знаходиться дуже низько - то тут хоч метрові колонки підключай, а толку не буде. Щоб звук був голосніше, потрібно цей повзунок підняти на самий верх.
3
Якщо і подібна операція не допомогла - необхідно викликати «важку артилерію», а саме - починати працювати з редакторськими програмами типу Sony SoundForge.
4
Відкривши вікно даної програми починаємо шукати вкладку «Process». Коли наведете на неї курсор, автоматично з'явиться меню, з якого слід вибрати підпункт «Volume». Потім легким рухом коліщатка миші (або затиснувши повзунок курсором) піднімаємо вгору до необхідного нам рівня.
5
Відразу варто зробити застереження на те, що при непропорційно сильному збільшенні рівня гучності можуть з'явитися спотворення звуку, які були б дуже не кстаті.Для того, щоб цього не було, рекомендується вдатися до допомоги статистики і дізнатися максимально доступний рівень. Якщо, приміром, максимальний рівень дорівнюватиме -4,2 децибели, то додавати можна не більше, ніж на 4,2. В іншому випадку все, що буде голосніше цього рівня, швидше за все, буде спотворено.