Як видалити пляму від йоду.

Немає жодної людини, яка хоча б раз в житті не користувався йодом. На жаль, це прекрасне ранозагоювальний засіб іноді залишає коричневі плями на нашому одязі. І ось вже зовнішній вигляд улюбленої футболки зіпсований, і настрій впало. Не впадайте у відчай, зробіть кілька нескладних операцій - і від плями не залишиться й сліду.
Інструкція
1
У кожної господині на кухні зберігаються оцет і сода. Їх поєднання - прекрасне очищає засіб: насипаємо трохи соди на пляма , потім пару крапель оцту і залишаємо на ніч просочуватися цим розчином. Вранці залишиться тільки прополоскати одяг в прохолодній воді.
2
Якщо соди або оцту вдома не виявилося, загляньте в аптечку. Нашатирний спирт також прекрасно справляється з плямами від йоду. Розведіть чайну ложку нашатирю в двох склянках води, протріть цим розчином пляма , а потім прополощіть в мильній воді.
3
Самим нешкідливим засобом позбавлення від плям йоду є звичайна картопля. Розріжте сиру картоплину навпіл і потріть нею пляма . Не лякайтеся, якщо в результаті каталізації пляма стане синім - це результат взаємодії йоду з крохмалем. Після прополасківанія пляма має зникнути.
4
На улюбленій сукні з квітковим орнаментом плями від йоду краще виводити за допомогою денатурованого спирту, а потім це місце протерти чистим ватяним диском.
Корисна порада
Виводите пляма з виворітного боку одягу, використовуйте для цього ватний диск або тампон, а шкіру рук убезпечте рукавичками.
Розчин йоду - досить поширений медичний препарат. Найчастіше йод використовується для знезараження ранок і саден, малювання прогріває йодної сітки на тих чи інших частинах тіла. На жаль, не завжди вдається скористатися йодом акуратно. Випадково потрапило на одяг, меблі або килим речовина завжди залишає темно-коричневі плями, вивести які, на перший погляд, просто неможливо. Насправді, прибрати пляма від йоду зовсім не складно. Головне - зробити це вчасно, не чекаючи його повного всмоктування в волокна тканини.
Інструкція
1
Пляма від йоду рекомендується видаляти з виворітного боку речі, використовуючи для цього чистий ватний тампон або диск. Причому змочувати пляма виводітелем потрібно спочатку місце навколо плями, потім його краю, поступово переходячи до середини забруднення. Такий спосіб обробки виключає ймовірність того, що пляма розпливеться по чистій поверхні речі.
2
Найефективніший спосіб видалення плями від йоду - це натирання забруднення звичайним сирою картоплею. Природно, попередньо картоплю потрібно розрізати навпіл. Не лякайтеся, якщо помітите, що пляма від йоду , натерте картоплею, раптово посиніє. Це всього-на-всього результат взаємодії крохмалю з йодом. Очищений від забруднення ділянку одягу виперіть в мильній воді. Якщо пляма не зникло, процедуру повторіть 2-3 рази.
3
Превосходно очищає плями від йоду поєднання оцту та соди. Спочатку посипте забруднення содою. Потім капніть на нього пару-трійку крапель оцту і залиште зіпсовану йодом річ просочуватися розчином на ніч. Вранці прополощіть річ в холодній воді. Якщо видалити пляма від йоду за допомогою оцту і соди ви вирішили вранці або вдень, розчин на забрудненні необхідно залишити на 10-12 годин.
4
Прибрати пляма від йоду в домашніх умовах можна також за допомогою нашатирного спирту. Чайну ложку його розведіть у двох склянках води і протріть цим розчином забруднення. Через 10-15 хвилин ретельно виперіть річ в мильній воді. Замість нашатирного спирту можна використовувати і гипосульфит (тіосульфат натрію), придбати який можна в будь-якому фотоательє.
5
Якщо йодом зіпсована яскрава кофтинка або плаття, прикрашене квітковим орнаментом, забруднення краще видалити ватним тампоном, змоченим в денатурованому спирті. Повністю видаливши пляма від йоду з одягу, ретельно прополощіть річ в холодній воді.