Як хромувати деталь.

Коротка інструкція як в побутових умовах призвести хромування деталі. Корисне керівництво для початківця майстра.
Вам знадобиться
  • гальванічна ванна (скляна банка), розбавлений сульфатний електроліт (CrО3 - 150 г/л і H2SO4 - 1,5 г/л), анод (підійде свинцевий), катод (хроміруемой деталь).
Інструкція
1
Деталь , покрита хромом або сплавом на його основі, володіє високими антифрикційними властивостями, зносостійкістю і відрізняється зовнішньої прівлекательностью.Для хромування деталей потрібно: гальванічна ванна (можна скористатися також скляною банкою), розбавлений сульфатний електроліт (CrО3 - 150 г/л і H2SO4 - 1,5 г/л), анод (підійде свинцевий) і катод (хроміруемой деталь) .При виготовленні анода рекомендується використовувати сплав Pb = 81-86%, Sn = 10-15% , Sb = 4%, який часто навіть краще свинцевого. Щоб анод піддавався окисленню, його слід зберігати в підігрітій воді.
2
Для приготування електроліту використовується або дистильована вода, або прокип'ячена і відстояна водопровідна. В 2/3 частини нагрітої до 60 - 70 ° С води розчиняється CrО3. Після додавання води, що залишилася розчин перемішується і в неговводітся H2SO4. Потім електроліт «опрацьовується» при t 45 - 50 ° С протягом 4-6 годин при катодного щільності струму в межах від 4 до 6 А/дм2.
3
Після опрацювання електроліт відстоюють. Пробне хромування можна починати по закінченню доби. У нагрітий до 50 - 52 ° С і витриманий близько 3:00 електроліт завішується пробна деталь (це робиться під струмом). Через годину слід перевірити якість покриття. Покриття має бути рівномірним і стійким до механічного впливу. Якщо ж залишаються подряпини, то необхідно пропрацювати електроліт ще близько двох годин і повторно піддати деталь хромуванню. Як правило, при пошуку оптимального варіанта параметрів хромування доводиться призвести 5-6 пробних.
4
хромованими деталями обов'язково слід прокип'ятити в 2-3-х літрах дистильованої води близько півтори години. Після чого помістити на 2-3 години в сушильну шафу, підтримуючи температуру 120 - 130 ° С.
5
Завершується процес хромування механічною обробкою, шліфуванням і остаточним доведенням деталі.