Як вивести іржу на тканині. Як вивести пляму від ржавщіни на тканини рубащке.

Металеві гудзики, фурнітура, блискавки і клепки виглядають дуже ефектно. Але іноді після прання ви можете виявити на своїй улюбленій джинсовій спідниці сліди іржі. Тільки здається, що видалити сліди від іржі важко. Насправді для цього не буде потрібно сильнодіючих засобів.
Вам знадобиться
  • Біла тканина
  • Щітка
  • Оцтова есенція
  • Лимон
  • Сіль
  • Питна сода
  • Гліцерин
  • Мило
Інструкція
1
Почистіть тканину за допомогою щітки або обробіть пилососом. Змочіть тканину навколо плями водою, щоб не утворювалися патьоки, які видалити буде дуже сложно.Убедітесь, що забарвлення на тканини стійка і після обробки не змінить свій колір. Для цього потріть виріб в непомітному місці, наприклад, всередині складки подушечок средством.Перед тим як почати чистити, підкладіть під пляму білу чисту тканину, складену в кілька разів. Вона буде вбирати зайву вологу і також вбереже вашу річ від патьоків.
2
Вичавіть на пляму сік половини лимона. Посипте пляма сіллю, і виставите річ сушитися, найкраще на сонці. Струсіть сіль щіткою. Ретельно прополощіть і виперіть з додаванням м'якого миючого засобу.
3
Існує ще один спосіб позбутися плями іржі. Розчиніть чайну ложку оцтової есенції в склянці води. Нагрійте цей розчин, але не кип'ятіть. Умочіть тканина з плямою в розчин і промийте слабким розчином питної соди. Цю процедуру можна провести кілька разів, поки не зникнуть сліди іржі.
4
На кольорових тканинах плями від іржі краще видаляти, не використовуючи агресивні кислоти. Розведіть в рівних пропорціях гліцерин, мило і воду. Натріть цією сумішшю пляму і залиште на добу. Ретельно прополощіть.
5
Якщо всі маніпуляції зі звичайними засобами не допомогли, і річ все одно доведеться викинути, в якості останньої надії спробуйте вивести пляму сильним хлорсодержащим засобом, типу «Доместосу» або «Сіліт». Головне, потім ретельно прополощіть оброблене виріб.
Зверніть увагу
Намагайтеся видаляти плями від іржі відразу, як тільки виявите їх. Іржа глибоко проникає в структуру тканини і з часом руйнує її.
Корисна порада
Плями завжди обробляйте від країв до середини.
Будь-кому з нас знайоме почуття досади від появи плями іржі на дитячій або своєму одязі. Ми забули металевий предмет у кишені і випрали річ, дитина прокотився з гірки, і ось річ безнадійно зіпсована. Найпростіший спосіб позбутися від цих плям - віднести річ в хімчистку. Саме так ми і робимо, якщо річ велика, але не побіжиш же туди з кожною футболочку. Між тим, вивести такі плями можна і самостійно за допомогою підручних засобів. Абсолютно всі способи виведення іржавих плям пов'язані із застосуванням кислот. Отже, почнемо.
Інструкція
1
Плями іржі можна спробувати вивести за допомогою лимона. Беремо часточку лимона, очищаємо її від шкірки. Загортаємо лимон в багатошарову марлю, притискаємо праскою. Потім стіраем.Еслі немає лимона, придасться оцтова кислота. Робимо слабкий розчин, підігріваємо його на водяній бані до вісімдесяти градусів, занурюємо річ на п'ять хвилин. Потім слід полоскання з додаванням нашатирного спирту і, відповідно, стірка.Следующій спосіб - лимонна кислота. Робимо розчин з розрахунку дві столові ложки на півлітра води. Занурюємо річ на ніч, вранці стираємо як зазвичай з додаванням прального порошку.
2
Спосіб науковий - гідрооксалат калію. Гідрооксалат калію робимо так: стакан води, дві столові ложки щавлевої кислоти, одна столова ложку поташу або харчової соди (сода гірше). Змочуємо пляма, стіраем.Нужно пам'ятати, що найкраще очищаються від плям іржі речі з синтетичної тканини, натуральні - набагато гірше. Виводити плями краще свіжими, коли Ви їх тільки помітили. На кольорових речах краще спробувати в непомітних місцях, так як кислота може разом з іржею «вивести» і фарбу.