Як побудувати бокс.

Зміст коні - відповідальне і витратна справа, і кожен власник коней знає про те, наскільки важливо для життя і здоров'я коні правильно спроектоване і побудоване стійло. Найкращим рішенням для утримання коня буде споруда боксу з прилеглим загоном. Таке стійло дозволить коні знаходитися як всередині приміщення, так і на свіжому повітрі, виходячи в загороду в будь-який час за власним бажанням. Побудувати бокс для коня ви зможете власними руками.
Інструкція
1
Для початку визначте розмір боксу , який повинен відповідати розміру вашої коні, а також кількістю коней, які міститимуться в боксі. Дорослій коню необхідно не менше 3 метрів вільного простору в загоні на одну особину. Бокс не повинен бути занадто маленьким - оптимальним варіантом буде споруда боксу на одного коня, розміром 4х4 метри.
2
Покриття підлоги в боксі має бути щільним і не слизьким - це необхідно для підтримки здоров'я коні. Укладаючи підлогу боксу , подбайте про хороше дренажі. Ділянка під забудову повинен бути сухим, а також сухими повинні бути фундамент і кладка підлоги. В сучасних умовах найкраще робити підлогу бетонним.
3
Також можна настелити на підлогу дерев'яні дошки, але через якийсь час така підлога доведеться оновлювати і змінювати. Пол не повинен бути занадто низьким порівняно з входом до стайні.
4
Стіни боксу найкраще збирати з готових збірних конструкцій, орієнтуючись на свої фінансові можливості. Бічні розділові перегородки і передню стінку боксу можна скласти з цегли, а також їх можна виготовити з дерева, так як коні люблять гризти дерев'яні перегородки.
5
Якщо ви збираєтеся робити перегородки з дерева, використовуйте міцне і тверде дерево - наприклад, просочений лаком дуб. Перегородка повинна закривати половину висоти стайні. Також в перегородках потрібно зробити спеціальні вентиляційні прорізи на різній висоті.
6
Цегляні стіни не потрібно штукатурити зсередини - досить покрити їх білою известкой. У фронтальній перегородці, яка одночасно служить для коня виходом, потрібно зробити відкритий люк для роздачі корму.
7
Двері в бокс можна встановити як розсувні, так і орні. Розсувні двері зручніші і для власника, і для коня, так як вони не вимагають спеціальних запорів, і їх можна встановити в стайні, не відрізняється великою шириною проходу.
8
Обладнайте стійло для коня так, щоб забезпечити їй спокій і безпеку. Коні, відпочиваючи в стайні, не повинні заважати один одному, а значить, стійло кожного коня має бути достатньо довгим і широким - ширина повинна бути не менше 1,8 м, а висота перегородки - не менше 1,5 м. Це запобіжить бійки і бійки між кіньми.
Хороший будинок для коней можуть побудувати тільки справжні знавці конярства. Головне в цій справі - створити грамотний план стайні. Найкраще доручити планування досвідченому проектувальнику. Власнику коней важливо освоїти основні принципи, що дозволяють правильно побудувати стайню .
Вам знадобиться
 • Хороший план стайні з урахуванням особливостей місцевості та чисельності коней
 • Матеріал для стін з урахуванням кліматичних умов
 • Прокладка з водонепроникних матеріалів
 • пожежостійкість матеріал для даху
 • Дошки для стелі і мастило-утеплювач
 • Відповідний матеріал для підлог
 • Гумові мати
 • Підстилка з озимої соломи, торфу або тирси
 • Лампи з влагоустойчивим плафоном
 • Високі двері і вікна
 • Гарна вентиляція
 • Додаткові матеріали та обладнання згідно індивідуальним планом стайні
 • Консультація фахівця
Інструкція
1
Виберіть сухе місце для стайні, щоб грунтові води були низько. Зробити будинок для коней можна бревенчатим, самановим, цегельним і т.д. Головне ваше завдання - побудувати просторе, тепле і сухе приміщення. В холодних районах можна утеплити стіни прокладками з водонепроникних матеріалів.
2
Зробіть дах (з черепиці, тесу, стали, покрівельної стружки і т.д.), яка не буде протікати. Вона повинна бути стійкою до пожеж. Обов'язково зробіть скат для стоку води, а краю даху - виступаючими трохи більше метра з кожного боку. Так внутрішнє приміщення стайні буде додатково захищене від опадів. При будівництві кінського будинку рекомендується робити дах заввишки трохи більше двох метрів до карниза.
3
Виберіть для стелі товсті дошки (близько 5 см в товщину) і покладіть їх дуже щільно. Зверху - мастило з глини і піску, шар сухих тирси і кілька сантиметрів землі. У мастило також додають різану солому або торф. Зазвичай стелі в стайні високі: 2,8- 2,6 метрів в залежності від габаритів коней.
4
Покладіть підлоги трохи під нахилом. Матеріал для них вибирайте міцний, не пропускає воду. Коні не повинні ковзати на підлозі! Часто стайні бетонують або стелять на підлогу спеціальні мати з гуми. Вважається, що під коней найкраще підкладати озиму солому, тирсу або бурий торф. Пороги же у стайні не потрібні.
5
Влаштуйте прохід в стайню у вигляді двостулкових воріт, які розорюються на вулицю. Кінь має вільно проходити через усі двері, тому прорізи для них залишайте приблизно висотою 2 метри і шириною 5 метрів. Не робіть гострокутих косяків, бо тварина може на них натикатися.
6
Не забувайте, що коням необхідне сонячне світло для постійної вироблення вітаміну D і багато свіжого повітря. Кожне відділення стайні має висвітлюватися високими лампами з водостійким плафоном, а також вікном. Підніміть віконні прорізи на висоту більше метра від підлоги. Вважається, що вікон у стайні потрібно 1 квадратний метр на 15 квадратних метрів підлоги.
7
Встановіть на даху вентиляційні кожухи або на карнизі - витяжки, тому що для хорошої вентиляції стайні одних вікон буде мало. Нижні отвори вентиляційних каналів обов'язково проробіть над стічними жолобами - внизу скупчуватимуться найважчі випаровування. На всіх етапах будівництва обов'язково консультуйтеся з фахівцем.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8AashCljU4Y
Корисна порада
Вологість повітря в правильно побудованої стайні повинна бути не більше ніж 50%. Кращою температурою для утримання в ній дорослих коней конярі вважають 10-12 градусів, а для лошат - близько 15.