Як позбутися від мурашок на дачній ділянці.

Нас зі школи вчили, що мурашки - це такі працьовиті комахи, ентузіазмом яких можна тільки захоплюватися і надихатися. Але коли орда таких роботяг з'являється на нашому дачній ділянці, це перетворюється на справжній кошмар. Вони скрізь бродять, кусаються і взагалі отруюють повноцінний відпочинок на природі.

Розташування мурашників безпосередньо залежить від дерев, уражених попелиць. Будуються вони саме біля них, тому як мурахи нею харчуються. Можете спробувати позбавити дерево від попелиці, а можете просто не пускати мурах до неї, намазав ствол клеєм «Альт» або патокою. Крім того, можна запитати комах, розклавши у них на шляху розрізані головки часнику. Судячи з усього, мурахи, як вампіри, бояться цього запаху. Але крім усього іншого, запах часнику збиває мурах-мисливців зі сліду до їжі, який залишають мурахи-розвідники (вони залишають на доріжках свій запах).

До себе на допомогу можна покликати та інших представників фауни. Спорудіть поруч з деревом, де знаходиться мурашник, невеликі басейни з водою за допомогою автомобільних покришок. Розріжте їх навпіл уздовж шини, помістіть їх на невеликі поглиблення в землі з водою. До цього «водопою» будуть прилітати птахи і скльовувати ваших мучителів.

Спробуйте залити мурашник. Для цього підійдуть розчини інсектицидів, масло, окріп, розчин цукру або патоки. Ніколи не заливайте мурашники лаком або оцтом, це не тільки може нашкодити деревам, але зробить отруйними його плоди. Один з традиційних способів - посипати мурашник гарячої золою.

Якщо знищення мурах стало для вас справжнім полюванням, зробіть пару пасток для них. Поставте близько мурашиного вдома кілька невеликих ємностей із в'язкою цукровою рідиною. У ній мурахи застрягнуть і або самі після цього поміняють свою дислокацію, або ніколи більше не будуть підходити до того місця, де ви залишили пастку.