Як вкривати троянди.

Троянди - красиві, але дуже примхливі квіти. Щоб вони не загинули, їх треба правильно підготувати до зими, укрити. Вкривати троянди потрібно ретельно, дотримуючись усіх правил. Тоді колючі красуні благополучно переживуть холоду, а значить, будуть радувати ваш погляд наступної весни і влітку.
Вам знадобиться
  • Тяпка з тризубом, секатор, зола, торф, суха трава, листя або тирсу, лапник.
Інструкція
1
Якщо ви вирощуєте троянди в середній смузі, то в кінці вересня ображати засохлі частини пагонів, обірвемо сухі квітконоси, пелюстки. Приберіть самі нижні листки. А також всю хвору листя, сухі ствол, що залишилися від минулих років.
2
Акуратно розпушіть землю навколо кущів троянд, намагаючись не зачепити їх коріння. Видаліть всі бур'яни, навіть найдрібніші. Краще користуватися не лопатою, а маленькій сапкою з тризубом, рихлити ґрунт не глибше, ніж на 5 см. Потім навколо кущів насипте золи, щоб захистити троянди від шкідників.
3
В жовтні, коли температура повітря вночі стане нижче мінус 5 градусів, окучьте троянди торфом на висоту третини або половини куща. Все грудки торфу розбийте і розпушіть. Можна використовувати замість торфу пухку землю. Несозревшіе верхівки наймолодших пагонів подрежьте. Укрийте кущі сухими листям або травою. Можна насипати замість трави чи листя тирсу. Потім покладіть зверху ялиновий лапник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v_Teh6KWRUk
Зверніть увагу
Навесні укриття треба вчасно зняти, щоб троянди не випрелі.
Для багатьох садових рослин перепади температур, надмірна вологість, морозні вітру є справжнім випробуванням. Тому укриття на зиму залишається єдиною гарантією запобігання посадок від вимерзання.
Вам знадобиться
  • - торф, тирса, стружки;
  • - водонепроникний матеріал;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Допоможіть рослинам піти у стан спокою. Для цього з середини літа перестаньте підгодовувати їх азотними добривами, які стимулюють ріст. Використовуйте підгодівлю, яка містить фосфор і калій.
2
Восени кору фруктових та декоративних дерев побілите. Тим самих обережете її від опіків і морозобоин. Крім цього, захистіть свої посадки від гризунів, замотавши стовбури рогожаною або нетканим матеріалом.
3
Після настання холодів багаторічні трав'янисті рослини, коріння молодих дерев укрийте торфом, тирсою, тріскою, стружками, сухими листям. Намагайтеся уникати мульчування соломою, так як в ній можуть оселитися гризуни.
4
Для зимового укриття троянд, морозостійких сортів винограду, Кліматіс і т.д. можете використовувати землю. Підготовку почніть ще ранньої осені. Обріжте кінці пагонів. Це треба зробити для дозрівання їх кори. З встановлення холодів, засипте кущі грунтом на висоту до 40 см.
5
Як захист для теплолюбних рослин, як варіант, використовуйте повітряно-сухий спосіб. Між рослин поставте невеликі чурбачки, на них покладіть настил з дощок, насипте шар тирси, сухого листя і т.п. На завершення розстеліть водонепроникний матеріал. Не забудьте зробити віддушину, щоб рослини не задихнулися.
6
Щоб уберегти від вимерзання декоративні чагарники, такі як сортовий бузок, актинідію, жимолость і т.п., пригніть їх пагони до землі і засипте снігом. Розлогі кущі, наприклад, деревовидного півонії, самшиту і т.д., спочатку зв'яжіть мотузкою, потім обмотайте мішковиною і тільки потім укрийте ялиновими гілками. Врахуйте, що для ламких рослин (молоді ялинки, рододендрони та інші) краще виготовити спеціальний каркас, який потім обмотати мішковиною і закрити лапником.
7
Для створення навісів над рослинами в малосніжні зими використовуйте непропускающіе вологу і повітря матеріали: лінолеум, руберойд, поліетиленову плівку та інші. А сніг, що випав на майданчики, міжряддя, доріжки, збирайте і додатково утепляйте їм кам'яні гірки, посадки багаторічників, пристовбурні круги дерев і чагарників.
Корисна порада
Не влаштовуйте укриття заздалегідь. Зачекайте, поки нічна температура повітря встановиться на рівні 5-10 градусів морозу (приблизно десь в середині листопада) і промерзне верхній шар ґрунту. Цим ви загартуйте рослини і збережіть їх від випрівання.