Як переформатувати диск. переформатувати в mac.

Форматування жорсткого диска час від часу необхідно, якщо ви вирішили оновити комп'ютер, очистити його від вірусів, перевстановити операційну систему і привести в порядок дані. Відформатувати жорсткий диск легко - по суті, форматування полягає в створенні нової файлової системи, підготовленої для установки операційної системи з нуля, і записи нових даних. Також ви можете переформатувати диск повторно, видаляючи пошкоджені сектора і непотрібні дані.
Інструкція
1
Щоб переформатувати жорсткий диск на Windows, підготуйте завантажувальний диск, з якого ви зможете встановити операційну систему, а потім скопіюйте на окремий жорсткий диск все ті файли і папки, які ви хотіли б зберегти для подальшої роботи з комп'ютером.
2
Вставте диск з операційною системою в дисковод і запустите комп'ютер, попередньо налаштувавши BIOS так, щоб завантаження відбувалася з компакт- диска .
3
Виберіть в процесі установки системи жорсткий диск, на який потрібно встановити Windows, і потім програма установки запропонує вам відформатувати жорсткий диск перед завантаженням системи, або встановити її поверх попередньої.
4
Виберіть опцію форматування зі створенням файлової системи NTFS. Дочекайтеся закінчення форматування, після чого почнеться процес установки Windows. Деякий час вам доведеться почекати, поки його встановлення не буде закінчена.
5
На операційних системах Mac OS форматування жорсткого диска також не повинно викликати у вас труднощів. Для форматування будь-якого розділу жорсткого диска відкрийте програму Disk Utility, вбудовану в систему. Ви побачите список всіх розділів комп'ютера, і серед них виберіть той, який потрібно переформатувати.
6
Потім натисніть вкладку «Erase». Виберіть тип файлової системи для розділу після форматування (наприклад, Mac OS X Journal), і остаточно видаліть дані, завершивши форматування розділу.
7
Для переформатування жорсткого диска цілком, разом з усіма розділами, переустановите Mac OS з зовнішнього установочного компакт- диска .
Багато користувачів мають зовнішні жорсткі диски, які використовуються для резервного копіювання даних і для зберігання інформації. Іноді виникає необхідність відформатувати зовнішній жорсткий диск, змінивши його файлову систему (порядок іменування і зберігання даних). Вінчестери зазвичай мають тип файлової системи FAT32 (найбільш поширена) або NTFS. У кожної з них свої переваги і недоліки, які вам варто вивчити попередньо. Форматування також може знадобитися з іншої причини.
Вам знадобиться
  • - стандартні засоби операційної системи
  • - програма для форматування дисків
Інструкція
1
Щоб форматувати зовнішній вінчестер з операційної системи, зайдіть в «Мій комп'ютер», виділіть значок зовнішнього диска, клікніть праву кнопку миші. Виберіть форматування і потрібну файлову систему.
2
Інший спосіб форматування стандартними засобами Windows: натисніть «Пуск» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Управління комп'ютером» - «Управління дисками». Виберіть зі списку потрібний диск, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть тип файлової системи і запустіть форматування. З завантаженої операційної системи вам недоступно буде лише форматування системного диска.
3
Щоб відформатувати диск з командного рядка, натисніть «Пуск» - «Виконати» - введіть cmd - Enter. Введіть Format X: і натисніть Enter (X - буква диска).
4
Щоб перетворити тип файлової системи з командного рядка, натисніть «Пуск» - «Виконати». У командному рядку введіть "convert", букву диска і дію, наприклад convert F:/fs: ntfs (або convert F:/fs: fat32). Букви "fs" означають файлову систему.
5
Припустимо, ваш диск відформатований в Mac OS, а тепер ви підключили його до комп'ютера під Windows, і він системою не визначається. Відформатуйте цей диск заново, за допомогою програми на кшталт Acronis Disc Director. Якщо програма теж не бачить диск, створіть завантажувальний CD з нею, завантажити з цього диску і тоді форматуйте.
6
Ви можете відформатувати диск при перевстановлення операційної системи. Для цього на потрібному етапі виберіть форматування певного розділу (наприклад, диска D, F і т.д.) і бажаний тип файлової системи.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при форматуванні диска абсолютно всі дані на ньому будуть знищені. Якщо на ньому є якісь потрібні вам файли, заздалегідь перенесіть їх на інший носій інформації.
Корисна порада
Файлова система NTFS підтримує стиснення файлів, шифрування даних, обсяг самого диска необмежений. Проте вимоги до оперативної пам'яті у NTFS вище, як і швидше знос дисків.