Як підготувати дачну ділянку до морозів.

Все літо ви трудилися і відпочивали на своїй затишній дачі, насолоджуючись сонячними теплими днями. Але подбати про стан своєї дачі на час зими потрібно ще до настання заморозків, щоб і наступного літа радіти життю.

Спочатку зберіть все залишився на грядках і деревах. Не залишайте опале плоди на землі. Головне з усім цим встигнути до перших мінусових температур.

Пізніше вже можна зайнятися квітами. Зріжте стебла багаторічників і накрийте зверху хвоєю, гноєм або листям від опалого садових дерев. Все, що залишилися квіти і листя слід прибрати. Якщо якісь з ваших рослин, не має значення, дерева це чи чагарники, перехворіли чимось у теплу пору року - позбудьтеся від них. На наступний рік толку від них все одно буде мало, зате на їх місце можна буде висадити нові здорові саджанці.

Перед тим, як закрити дачу на замок перед довгою зимою, зберіть трохи землі з ділянки (бажано з того місця, де була суниця) для розсади на весну. Якщо зробити все це вчасно, то взимку вам не потрібно буде турбуватися про вашому дачній ділянці.