Як прибирати старі шпалери.

Якщо ви вирішили зробити ремонт, для початку зніміть старі шпалери, але зробити це іноді буває не просто. Часом це справжня мука. Але зараз є багато простих порад, які допоможуть вам прибрати шпалери зі стін.
Інструкція
1
Для початку необхідно підготувати інструменти для видалення шпалер. Краще під рукою мати все, чим кожен раз відволікатися на пошуки. Вам можуть знадобитися: залізний шпатель, відро з водою, ніж, пензлик, малярський валик, так же нагоді драбина. Не забувайте і про свій зовнішній вигляд. На голову обов'язково одягніть подобу головного убору, на очі окуляри, а на руки рукавички. І накрийте свою меблі, яку не можна винести з кімнати. Для цього може підійти поліетилен. Він не дорогий і не промокає.
2
Можна зняти шпалери гарячим мильним розчином. Для цього вам потрібно довести до кипіння 10 літрів води. Потім додайте 100 грам мила, для цього підійде тільки господарське, попередньо подрібнивши його якомога дрібніше. І помішуйте до повного розчинення мила. Користуватися розчином потрібно поки він не охолов, так він краще вбереться в старі шпалери і практично не утворює піни. Розчин потрібно наносити зверху вниз за допомогою малярного валика. Шпалери почніть знімати, коли гарненько охолонуть. Але й занадто довго не затягуйте.
3
Щоб прибрати шпалери, вам знадобиться скребок. Тільки буде краще, якщо лезо буде - 75 мм. Скребок з самим широким лезом, що не прискорить цю задачу. Ефект буде абсолютно зворотний, так як дуже складно притиснути все лезо до стіни, і можуть залишитися маленькі шматочки шпалер. Скребок не впритул сильно до стіни, так як це може пошкодити її.
Корисна порада
Якщо ж не всі шпалери знімуться з першого разу, значить, не всі верстви шпалер добре просочилися. Повторіть процедуру ще раз.
Про оновлення шпалер в квартирі періодично замислюється кожна сім'я. Але видалення старих шпалер може виявитися досить скрутним справою, особливо якщо під час минулого ремонту ви використовували якісний шпалерний клей. Прибрати зі стін старі шпалери можна вологим способом або за допомогою пари.
Вам знадобиться
  • - гаряча вода;
  • - губка;
  • - шпатель;
  • - металева щітка;
  • - мокра ганчірка;
  • - праска.
Інструкція
1
За допомогою губки нанесіть на шпалери невелику кількість гарячої води. Не перестарайтеся, інакше зайва рідина може вбратися в стіни. Тоді вам доведеться чекати їх повного висихання, перш ніж приступити до наклеювання нових шпалер.
2
Не старайтесь змочити всі стіни в кімнаті відразу. Поки ви прибираєте старі шпалери з однієї стіни, друга вже встигне висохнути і вам доведеться повторювати процедуру ще раз. Якщо з першого разу віддерти шпалери не вдалося, пройдіться по ним вологою губкою хвилин через 10. Вода повинна вбратися в них і поступово розчинити клей.
3
Старі шпалери зі стін зручніше прибирати за допомогою шпателя. Дуже акуратно просуньте цей інструмент під шов шпалер, підніміть їх край і зніміть зі стін. Якщо з першого разу нічого не вийшло, знову намочіть шпалери, почекайте хвилин 5, поки вони розтопляться, і продовжите роботу.
4
миються не дадуть рідини легко пройти через свою поверхню. Тому перш ніж намочити, пройдіться по ним металевою щіткою.
5
Видалення старих вінілових шпалер проходить, як правило, в два етапи. Спочатку зніміть з них верхній вініловий шар, а потім приступайте до видалення нижнього паперового.
6
Дуже акуратно змочуйте старі шпалери на гіпсокартонних стінах. Цей матеріал не любить воду, особливо у великій кількості. Переборщивши з нанесенням рідини, ви ризикуєте віддерти від гіпсокартонних стін старі шпалери разом з шаром картону.
7
Замість змоченою у воді губки можете спробувати прибрати старі шпалери зі стін за допомогою звичайної праски. Пропрасуйте їм шпалери через мокру ганчірку і відразу ж приступайте до видалення їх за допомогою шпателя. Якщо ваш праска оснащений функцією парогенератора, мокра ганчірка вам навіть не знадобиться.