Як міняти кермо.

Якщо ваше рульове колесо потерлося від довгої та інтенсивної експлуатації або вам просто хочеться оновити інтер'єр салону вашого автомобіля, кермо можна досить легко замінити.
Вам знадобиться
  • - нове рульове колесо
  • - набір гайкових ключів
  • - плоска викрутка
  • - ніж з тонким лезом
  • - олівець або мелок
  • - гумова киянка
Інструкція
1
Отсоедините акумулятор. Зніміть провід з мінусовою клеми, щоб убезпечити себе під час проведення робіт. Потім вийміть ключ із запалювання, щоб він не заважав при роботі, і проверніть кермо до блокіровкі.На цьому етапі доцільно буде за допомогою олівця або крейди нанести на рульову колонку і приладову панель мітки, щоб поставити новий кермо рівно.
2
Зніміть кришку керма. Для деяких моделей достатньо буде за допомогою викрутки або ножа відкріпити шильдик, за яким будуть заховані інші деталі кріплення. На інших автомобілях можна зустріти конструкцію, що нагадує кришку. Від неї позбавляємося або отсоединяя штатні застібки, або, якщо кріплень не видно, піддягаємо кришку ножем або викруткою. Не можна пошкоджувати кріплення! Після цього від'єднайте клаксон і витягніть його, щоб дістатися до гайки кріплення.
3
Відкрутіть гайку кріплення рульового колеса. Тут придасться ключ-головка на 24: з його допомогою важкодоступну для інших моделей ключів гайку відкрутити буде легко і просто.
4
Зніміть старе рульове колесо і встановіть нове. Кермо необхідно злегка похитуючи з боку в бік плавно тягнути на себе. Якщо після цих маніпуляцій він не піддається, можна наносити легкі удари по тильній стороні рульового колеса або за допомогою гумової киянки, або просто руками, щоб не розкришити пластик і не пошкодити деталі рульової колонки, які ви міняти не планували. Старий кермо демонтований? Вітаємо! Залишилося відповідно до ваших мітками встановити новий кермо , закріпити його гайкою і зібрати лицьову частину, не забувши під'єднати клаксон.
Зверніть увагу
Увага: в рамках даного керівництва ми розглядаємо процедуру заміни керма тільки для автомобілів, не оснащених рульової подушкою безпеки! Якщо у вас коштує така штатна подушка безпеки, ми настійно не рекомендуємо від'єднувати її і міняти кермо самостоятельно.Лучше всього буде звернутися до дилера або в авторизований центр технічного обслуговування. Пам'ятайте, що ваша безпека дорожче будь економії!
Якщо ви проводите багато часу за кермом, то рульове колесо вашого автомобіля може втратити свій первісний вигляд, істереться. Не всі люблять такі аксесуари, як обплетення для керма. Залишається одне - заміна старого рульового колеса на нове. Значить, доведеться їхати в автосервіс? Ні, ви можете легко провести цю процедуру самостійно і тим самим трохи оновити ваше авто.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - виколотка;
  • - молоток.
Інструкція
1
Акуратно зніміть декоративну накладку на рульовому колесі, звільнивши всі кріпильні гвинти. Відкрутіть рульову подушку. Ці маніпуляції проводяться для того, щоб відкрилася основна гайка кріплення рульового колеса, що знаходиться на валу керма. Саме з нею ви і будете працювати.
2
Видаліть із замка запалювання ключ і злегка проверніть рульове колесо до моменту спрацьовування протиугінного механізму. Руль повинен зафіксуватися. Візьміть гайковий ключ і відкрутите гайку кріплення. Спробуйте зняти кермо. Найчастіше, на жаль, цих заходів недостатньо.
3
Якщо вам не вдалося зняти рульове колесо, сядьте на водійське місце і упріться колінами в кермо, немов піднімаючи його знизу. Перебуваючи в такому положенні, різко вдарте в центр рульового вала, використовуючи вибивач. Виколотка повинна упиратися в край шліца гайки, при цьому за її другого кінця слід наносити різкі удари за допомогою молотка. Обов'язково стежте, щоб виколотка не зірвалася і не пошкодила рульове колесо. Намагайтеся наносити точні удари. Після другого або третього удару маточина рульового колеса зрушиться зі шлицов, і ви зможете зняти кермо.
4
Обережно зніміть старе рульове колесо і помістіть на його місце новий кермо. Колеса машини при цьому не повинні відхилятися ні вліво, ні вправо, а стояти абсолютно рівно. Інакше ви не зможете орієнтуватися при їзді на положення керма. Затягніть гайку кріплення. Перевірте, чи працює автомобільний сигнал, якщо ні, значить, вам доведеться знову знімати рульове колесо і перевіряти, де немає контакту. При нормальній роботі сигналу можна сказати, що заміна керма закінчена.
Корисна порада
Може так трапитися, що ваші коліна не дістануть до керма при виконанні третього пункту. Можна підкласти під ноги шматок дошки, і тоді ви зможете впертися колінами в кермо і провести операцію.