Як з'єднувати дроти.

В квартирі або на дачі виникає ситуація, коли слід підключити який-небудь двигун в електричну мережу. Зазвичай він працює під напругою 220В або 380В. Для правильного приєднання проводів слід вибрати оптимальний для даного приладу тип підключення - «трикутником» або «зіркою».
Вам знадобиться
 • електричні дроти, двигун або генератор
Інструкція
1
З'єднайте електричні дроти «зіркою». Це можливо, коли кінці статорних обмоток трифазного генератора з'єднані в загальну точку, тобто в «нульову». Сам генератор зображується на електричній схемі у вигляді трьох статорних обмоток, які розташовані під кутом 120 градусів один до одного, що стилізовано, нагадує трипроменеву звезду.Схема підключення: до початків обмоток, які позначаються буквами «А», «В» і «С» (відповідно кінці обмоток - «X», «Y» і «Z»), під'єднуються «лінійні» дроти , що з'єднують приймач з початком фаз генератора. В цьому випадку мається два різних напруги - лінійне, між «лінійними» дроти ми, і фазное - між фазами. Лінійна напруга вираховується за формулою: Uлін = v3 * Uфаз, що в підсумку дає: лінійне напруга дорівнює 220 В, фазное - 380 В. Даним способом можна підключати і приймачі енергії.
2
З'єднайте дроти «трикутником». Це потрібно в умовах, коли потрібно забезпечити незалежність режимів роботи окремих фаз. Схема підключення: кінець «X» 1-й обмотки генератора підключається до початку «B» 2-й його обмотки, кінець «Y» 2-й обмотки - до початку «C» 3-й обмотки, кінець «Z» 3-й обмотки - до початку «A» 1-й обмоткі.Прі такому типі під'єднання фазна напруга одно лінійному: Uлін = Uфаз. У разі неправильного підключення обмоток, тобто коли кінці або початок двох фаз під'єднані в одну точку, виникає аварійна сітуація.На практиці має місце з'єднання між джерелами живлення і споживачем як «зірка-зірка» і «трикутник-трикутник», так і «зірка-трикутник» і «трикутник-зірка ».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vjeXfjwDX5U
При монтажі освітлювальних приладів і ремонті побутової техніки часто доводиться мати справу з мідними проводами. Практика показує, що більшість проблем з технікою виникає при порушенні контакту проводів. Тільки правильне та надійне з'єднання струмопровідних жил забезпечить безперебійну роботу електротехнічних пристроїв.
Вам знадобиться
 • - мідні дроти;
 • - з'єднувальні клеми;
 • - паяльник;
 • - припой;
 • - флюс;
 • - спирт;
 • - бензин;
 • - монтажний ніж;
 • - плоскогубці;
 • - кліщі для опресування ;
 • - зварювальний інвертор;
 • - вугільний електрод.
Інструкція
1
У самому простому випадку використовуйте для з'єднання мідних проводів метод скрутки. Слід мати на увазі, що для промислових і побутових мереж, несучих істотне навантаження, скручування проводів заборонено, але такий спосіб все ж широко використовують в тих системах, де вимоги до електричної безпеки мінімальні. Щоб контакт між мідними жилами був якісним, довжина скрутки повинна становити не менше 40 мм; витки слід укладати якомога щільніше один до одного.
2
Застосуйте для з'єднання мідних проводів клемне з'єднання. Таким способом можна з'єднати не тільки два однорідних мідних дроти, але також і мідь з іншими металами, наприклад з алюмінієм. При даному типі з'єднання кінці проводів вставляють в клемне пристрій і затискають спеціальними гвинтами. Для багатожильних проводів використовують особливі трубчасті наконечники або пропаивают кінчики жив.
3
Скористайтеся для монтажу мідних жил паянням. Таке з'єднання вважається одним з найнадійніших. Для більшої надійності в місці з'єднання проводів виконують скрутку і покривають її шаром припою. Врахуйте, що для пайки мідних проводів не можна використовувати кислотовмісних флюс. Після пайки місце контакту слід обробити спиртом або очищеним бензином.
4
Для більш надійного і якісного з'єднання мідних проводів значного перетину використовуйте метод зварювання. Для такого з'єднання знадобиться зварювальний інвертор, спеціальний вугільний електрод і понижуючий трансформатор. Зварювати між собою можна тільки однорідні матеріали.
5
Проведіть монтаж мідних жил методом опресування. Він складається в обтисненні проводів, укладених в особливу гільзу. Для цієї мети використовуються спеціальні обжимають кліщі. Такий спосіб з'єднання рекомендований електротехнічними стандартами та повністю відповідає вимогам, що пред'являються до безпеки.