Як зробити комп'ютер тихим.

Гучна робота персонального комп'ютера іноді говорить про неполадки обладнання, іноді просто вся справа в настройках, яких, судячи з усього, навіть і не проводили. Виправити проблему можна декількома способами.
Інструкція
1
Найбільш поширена причини шуму в комп'ютері - це кулери. На жаль «заводські» кулери в системної складання комп'ютерів дешевих, офісних і т.д. входять прості моделі, які з часом просто зношуються. Такі кулери бажано, принаймні, раз на півроку-рік очищати від пилу. Робити це можна простий пензликом. Однак це не всі проблеми, що можуть трапитися з ними. Вони з часом можуть просто перестати працювати. Для запобігання подібної ситуації, найкраще замінити кулер простий на довговічніший (наприклад, кулер фірми Zalman).
2
Іноді вина може бути зовсім не в кулері, а в перегріві процесора. Можливо, не всім відомо, але на процесор потрібно накладати термопасту (оптимально раз на рік, без неї процесор перегрівається). Звідси і різке збільшення швидкості кулера без оптимальної настройки швидкості.
3
Шум викликають процеси в операційній системі теж. Коли все забивається, посилено працюють жорсткий диск, кулер і т.д. Тому для запобігання шуму потрібно враховувати можливості комп'ютера або поліпшити комплектуючі (особливо кулер).
4
Для того щоб шум максимально скоротити в звичайних умовах, можна скористатися програмою Everest або спеціальною утилітою для системної плати. Такі утиліти можуть контролювати швидкість кулера до потрібних обертів. За допомогою програми можна відстежувати швидкість, слухати шум. Причому Everest оптимально настроюється, бачить також критичну установку.
5
За допомогою додаткових комплектуючих, шум комп'ютера можна знизити достатньо. Зокрема, встановити кілька хороших кольорів (фірми Zalman), замість одного. Рекомендується на задній стінці комп'ютера встановити кулер для додаткового охолодження відеокарти, жорсткого диска. В такому випадку шум повинен скоротитися.