Як підключити трифазний двигун в однофазну мережу.

В аматорській та ремонтної практиці виникає необхідність використання трифазних електродвигунів для силового приводу. Для їх харчування зовсім не обов'язково мати трифазну мережа . Найефективніший спосіб запуску асинхронного електродвигуна - підключити його третю обмотку через фазосдвігающій конденсатор.
Вам знадобиться
  • асинхронний електродвигун, конденсатори
Інструкція
1
Візьміть асинхронний електро двигун і конденсатор. Зазвичай двигун має можливість на колодці перемикати обмотки з «зірки» (380В) на «трикутник» (220В), і може працювати в мережах 380/220 В, а також 220/127 В. Розрахуйте ємність конденсатора за формулою Ср = 2800 * I/U, при з'єднанні обмоток «зіркою» або Cp = 4800 * I/U, якщо з'єднання «трикутник» .Для нормальної роботи двигуна з конденсаторним пуском, ємність конденсатора повинна змінюватися в залежності від числа обертів. Так як дана умова важкоздійснюваний, на практиці застосовується двоступенева управління двигуном. Увімкніть двигун з пускової ємністю конденсатора, а потім, після його розгону, відключіть його, залишивши робочий. Відключення конденсатора робиться вручну перемикачем.
2
Увімкніть конденсатор в ланцюг підключення асинхронного електродвигуна. Необхідно, щоб ємність пускового конденсатора була в 1,5-2 рази більше ємності робочого. Його напруга повинна в 1,5 рази перевищувати напруга мережі, також необхідно, щоб він був паперовим типу МБГП, МБГО і др.Електро двигун з конденсаторним пуском має просту схему реверсування. Перемикаючи перемикач на один або інший кабель живлення, двигун змінює напрямок обертання. При експлуатації двигунів з конденсаторним пуском, слід враховувати деякі особливості. Під час роботи електродвигуна вхолосту, по обмотці, яка запитана через конденсатор, тече струм на 20-40% більше номінального. Тому слід зменшити робочу ємність, при роботі двигуна з недогрузкой.В разі перевантаження, двигун може зупинитися. Для його повторного запуску слід знову включити пусковий конденсатор. Також потрібно знати, що при такому підключенні потужність електродвигуна, становить 50-70% від номінального значенія.Любой трифазний електро двигун може бути включений в однофазну мережа . Двигуни серії «МА» з подвійною кліткою короткозамкнутого ротора працюють в ній погано, асинхронні електродвигуни серій А, АТ, АО2, Д, АОЛ, АПН, УАД, при правильному підборі конденсаторів, досить успішно.