Як переконати людину в його неправоті.

Життя раз у раз підкидає нам виклики у вигляді наполегливо помиляються друзів, колег або родичів. Їх помилкові думки можна ігнорувати доти, поки вони не починають заважати вам жити. А якщо ви стаєте жертвою помиляються порадників, саме час взяти ініціативу в свої руки і переконати людини .
Інструкція
1
Вивчіть, які аргументи значимі саме для цього людини . Треба отримати уявлення про особистість співрозмовника, його характері, значущих для нього цінностях. Комусь важливі логічні і раціональні доводи. Інші більше сприйнятливі до емоційних аргументам. На одних діють приклади з релігійних джерел, інші швидше повірять даними науки. Підбирайте аргументи під людини .
2
Підкріплюйте логічні доводи фактами. Якщо беретеся посилатися на експертів, учених, беріть статті, вивчайте факти, статистику, і тільки на їх основі ведіть діалог. Прості посилання на «деяких британських вчених» на людей, мислячих раціонально, не діють. Вам знадобляться докази вашої правоти, щоб переконати людини в тому, що він неправий.
3
Підбирайте до емоційних аргументам яскраві метафори. Емоційно забарвлені доводи повинні спиратися на загальновідомі метафори чи аналогії. Це можуть бути крилаті вирази, фрази, прислів'я, загальновідомі образи кіно, літератури. Порівнюйте ситуацію з загальновідомою і шукайте аналогії в спробах довести свою точку зору.
4
Проявіть повагу до точки зору опонента. Чим агресивніше ви будете відстоювати свою правоту, тим більше опору зустрінете. Дайте людині програти гідно. Не критикуйте його в цілому, критикуйте тільки окрему точку зору. Не забувайте про компліменти на зразок: «Не розумію, як такий розумний і освічений чоловік може вірити в це сумнівне твердження».
Зверніть увагу
Особливо складно переконувати в неправоті чоловіків. Це об'єктивний факт. Часом вони з принципу роблять щось неправильно, усвідомлюючи це, тільки аби вчинити всупереч волі жінки. А один одному вони суперечитимуть з бажання перемогти суперника. Переконуйте чоловіків у своїй правоті так, щоб він продовжував відчувати себе достойно. І тоді з цим завданням ви теж впораєтеся.