Як побудувати будинок з панелей.

Будівництво будинків з сендвіч панелей в даний час вважається однією з найбільш перспективних технологій оперативного зведення будівель. З таких панелей найчастіше будують котеджі, заміські і дачні будинки, а також гаражі, ангари, спортивні комплекси, сільськогосподарські і промислові споруди.
Інструкція
1
Будинки з сендвіч панелей мають свої унікальні переваги і хороші експлуатаційні характеристики. Даний матеріал досить вогнестійкий, стійкий до температурних коливань, володіє високими шумо- і теплоізоляційні властивості. Крім того, будинки з сендвіч панелей можна обробити за своїм смаком. Всі перераховані особливості роблять їх практично нічим не поступаються кам'яним будівлям. Панельні приватні будинки і котеджі також можна з легкістю переносити на інше місце або навіть застосовувати при реконструкції будівель.
2
Сендвіч-панель - це багатошарова система, виготовлена на основі нанести утеплювача або ППС, з двох сторін укріпленого панелями ОСП або оцинкованими металевими листами. Наявність захисно-декоративного покриття робить панелі самодостатніми, що не вимагають додаткової обробки і надійно захищають будівлю від шкідливих впливів ззовні.
3
Технологія будівництва будинків з сендвіч панелей проста. Спочатку на фундамент з бетону встановлюються блоки, підготовлені заздалегідь на заводі і ідеально один до одного підігнані. Конструкція грунтується на дерев'яному каркасі у випадках з будівництвом заміських або малоповерхових будинків і металевому - для багатоповерхових будівель. Стіни майбутнього будинку з сендвіч панелей збираються досить легко. Після цього з тих же панелей зводиться покрівля. Дах можна зробити і класичним способом. Для цього потрібно звести традиційну кроквяну систему, після чого укласти покрівлю з профнастилу, металочерепиці або іншого матеріалу.
Сендвіч-панелі - це тришарові будівельні плити, що складаються з: ОСП (орієнтовано стружкова плита) - всепененного пінополістиролу (пінополіуретану). Цей матюкав є в даному випадку утеплювачем. Стандартна панель 125х250 см витримує вертикальне навантаження до 8 т, і має вагу 40 кг. Цим і визначається популярність сендвіч панелей в приватному житловому будівництві . Адже побудувати будинок з таких легких панелей зможуть навіть дві людини.
Інструкція
1
Щоб побудувати будинок з сендвіч панелей своїми руками, перш за все, складіть проект вашого майбутнього будинку в будь проектно-будівельній фірмі міста.
2
Відвідайте завод, що виготовляє сендвіч-панелі, і замовте собі будинок, згідно проекту. На місці будівлі влаштуйте мелкозаглубленний стрічковий фундамент або фундамент на гвинтових палях.
3
Уведення для водопроводу, каналізації, електрики краще виконати до заливки фундаменту. При отриманні замовлених сендвіч панелей, перевірте їх цілісність, зберіть будинок на землі, слід регулювати плити за розмірами.
4
Зробіть обв'язку фундаменту з дерев'яного бруса, виставите кути, перфоратором просвердлите отвори в брусі обв'язки і бетоні, прикріпіть анкерними болтами діаметром 12 мм з кроком 2,4 м. Почніть збирати будинок з нульового перекриття, укладаючи панелі на бруси обв'язки і з'єднуючи методом "шип-паз".
5
Зберіть каркас стін з дерев'яного бруса. По периметру зміцните саморізами або цвяхами заставну (направляючу) дошку. Строго вивіряти вертикальність і прямі кути, так як при помилку розрахунку виправити стіни неможливо. На обрану фаску заставної дошки встановіть сендвіч-панелі.
6
Для заповнення стиків і торців кутових панелей використовуйте обрізну дошку 25х150 мм. Заповніть всі щілини і стики монтажною піною, потім встановіть панелі в паз.
7
Міжповерхові перекриття, як і каркас, і горищні перекриття доцільно робити також з дерев'яного бруса і дощок. Оздоблення готового будинку може бути різною: мокра штукатурка, сайдинг з ПВХ, облицювання з каменю чи цегли.
Зверніть увагу
Крім усього іншого, сендвіч-панелі володіють такими якостями як низька теплопровідність, висока шумоізоляція і рівне покриття, яке не потребує додаткової чистової обробки помещенія.Строітельство будинків з сендвіч-панелей почалося в Канаді та Фінляндії, де зимові температури досить низькі. Тому такі будинки називаються канадськими.