Як побудувати озеро. Як зробити штучне озеро воззле водойми.

Ушляхетнити свою присадибну ділянку можна по-різному. Так одні господарі розбивають кілька квіткових клумб, прикрасивши їх красивими каменями, інші споруджують літню кухню або терасу. А можна створити штучне озеро , яке на тлі навколишнього ландшафту буде виглядати як справжнісінький природний водойму.
Інструкція
1
Насамперед слід вибрати місце розташування майбутнього озера. Щоб захистити його від можливих поривів холодного вітру, подбайте про те, щоб зростаючі на ділянці чагарники і дерева знаходилися на північ від водойми. Перешкоджати проникненню сонячних променів на поверхню озера вони при цьому не стануть.
2
Ефекту природної водойми можна домогтися, якщо зробити озеро за формою неоднорідним, а його берегів надати звивистість. Якщо дозволяє площа присадибної ділянки, можна влаштувати невеликий острівець, висадивши на ньому гарні квіти або інші рослини.
3
Саму поверхню озера можна прикрасити ліліями або іншими декоративними рослинами, ростуть у воді. Імітацію озерних заростей легко створити, висадивши по периметру водойми аїр, папороть або ірис.
4
Але просто вирити яму і наповнити її водою недостатньо. Необхідно зробити так, щоб грунт водою не розмивалася. Для цього спочатку зніміть весь родючий шар і видаліть всі рослинні залишки. Форму котловану можна надати довільну, але стінки обов'язково повинні бути похилими.
5
Стіни і дно майбутнього озера облицьовуються водостійкими матеріалами. Це може бути ретельно перемішана глина, наприклад. Нанесіть розчин одним шаром на всю поверхню котловану і трохи почекайте, поки все це справа не просохне. Тепер накрийте стіни і дно не пропускає воду плівкою. Краще взяти щільний поліетилен, який також не пропускає і світло. Так насіння, які могли залишитися в грунті, нові пагони точно не дадуть.
6
Штучне озеро буде набагато надійніше, якщо на плівку помістити ще один шар з глини. Краї плівки при цьому акуратно обрізаються з припуском близько 10 см з усіх боків. Кромка закладається камінням або присипати землею.
7
Уже готове дно штучного озера ви можете різнобарвним щебенем, морською галькою або звичайними каменями.