Як познайомити дітей.

На дитячому майданчику іноді можна спостерігати таку картину: два малюка стоять один проти одного і не наважуються підійти ближче, щоб познайомитися. Кожному з них хочеться пограти іграшкою іншої дитини, але і свою віддавати маля не готовий. Так мовчазне вивчення може тривати кілька хвилин.
Інструкція
1
Покладемо, ваша дитина хоче зав'язати стосунки з іншим малюком, граючим поблизу, але не знає, як це правильно зробити. Допоможіть йому: похваліть іграшку або наряд того дитини, який викликав інтерес у вашого чада. Це розташує його до знайомства з вами. Запитайте його ім'я, вік, загалом, спробуйте зав'язати стосунки. Візьміть за руку свого малюка і підведіть до цього дитині, пояснюючи тим часом, що було б дуже здорово, якщо діти б разом могли пограти. До того ж вони можуть на час гри помінятися іграшками, забезпечивши собі цікаве і захоплююче проведення часу. Така перспектива часто спрацьовує, особливо, якщо ваша іграшка не програє по зовнішності його іграшці.
2
Якщо вас чекає познайомити свою дитину з дитиною вашого друга, то попередньо поговоріть зі своїм чадом, запитайте його думку (згоду), розкажіть про те дитину. І якщо ваше чадо готове для цього, тоді організуйте їм зустріч, засновану на взаємних інтересах (прогуляйтеся з ними в парку атракціонів, наприклад). Не потрібно знайомити дітей проти їхнього бажання, це може спочатку перерости у ворожнечу. Діти повинні відчувати інтерес і бажання для знайомства.
Зверніть увагу
Якщо ваша дитина належить до типу тихонь, які несміливо поводяться з незнайомими дітьми, наражаючись, часом, атакам з боку більш напористих особистостей, то ваше завдання - допомогти дитині стати більш контактним. Коли малюк безперешкодно підходить до будь-якій дитині і пропонує разом пограти, зав'язуються природні, засновані на інтересах, відносини. Багато дітей без проблем самі знайомляться з однолітками, абсолютно не тушуясь. Вони проявляють ініціативу, припускаючи відповідь інтерес з боку іншого малюка. Як правило, для таких діток не складає труднощів знаходити і вибирати собі друзів в будь-якому віці.
Корисна порада
Не слід форсувати події, якщо обраний вашою дитиною об'єкт не відчуває бажання знайомитися з вашим чадом. Спробуйте пояснити дитині, що кожен може вибирати дружити йому з кимось чи ні. Намагайтеся в корені присікати будь-який початок конфлікту.
Ніхто не сумнівається, що дружба дуже необхідна і важлива для кожного з нас. Але деякі батьки навіть не здогадуються про те, яку важливу роль вони повинні зіграти в становленні уявлень про дружбу своїх дітей . Адже дитину потрібно навчити дружити. Уміння знайомитися - це перший крок на шляху дружби дітей .
Вам знадобиться
  • гра, діти
Інструкція
1
І якщо деякі малюки вільно підходять до інших і знайомляться, то інші сором'язливі і самі зав'язати спілкування не можуть. Ось тут то і потрібна допомога дорослих. Наприклад, опинившись на дні народження когось із друзів, вийшло так, що ваша дитина знайомий тільки з винуватцем торжества, а от інших дітей не знає. Це послужить причиною його скутості. Тому на дитячих святах для того, щоб познайомити між собою ще незнайомих дітей , можна запропонувати їм пограти в "знайомлять" гри. Саме в грі пропадає скутість і сором'язливість, діти швидше знайомляться і освоюються в новій компанії. Такі ігри підійдуть і для знайомств дітей в дитячих таборах, в дитячому садку.
2
Наприклад, гра «Круг імен». Всі дітки, взявшись за руки, повинні встати в коло. Сенс цієї гри полягає в тому, що кожна дитина вимовляє своє ім'я, що стоїть поруч з ним спочатку називає ім'я сусіда, а потім своє, і так по наростаючій. Коли черга доходить до останньої людини в колі він називає за іменами всіх, хто був до нього і після своє ім'я. Така гра допоможе збільшити увагу діток один до одного, подолати бар'єр між малюками, дасть можливість хлопцям відчути себе однією командою. Завданням батьків буде допомога малюкам, якщо їм важко запам'ятати імена.
3
Для діток від 4 до 6 років можна трохи ускладнити цю гру. Кожна дитина повинна не тільки назвати своє ім'я і повторити імена попередніх малюків, а й сказати пару слів про свої захоплення. А кожен наступний дитина повторює про попередніх не лише імена, а й захоплення.
Зверніть увагу
Щоб ваша дитина виросла комунікабельним, придбав навички успішного соціальної взаємодії, умів встановлювати контакти, навчіть його дружити і знайомитися.
Корисна порада
Гра «хто кличе?». Всі діти по черзі відходять від решти хлопців і встають до них спиною. А задача вихователя або батька - вибрати будь-яку дитину з решти і попросити покликати отошедшего малюка. Далі дитина, якого покликали, повинен вгадати того, хто його покликав, і назвати його ім'я. Якщо малюк забув його, вихователь повинен запропонувати запитати ім'я знову. Гра допоможе дітям швидко освоїтися і розвине вміння знайомитися.