Як зшити сваг.

Незнайоме багатьом слово сваг - це ні що інше, як частина ламбрекену. Ламбрекен може складатися з одного або декількох сваг ов однакової або різної довжини. Для початку зробіть найпростіший ламбрекен з одного сваг а без викрійки. Він добре підійде до вікна, яке ви не будете прикрашати шторами.
Вам знадобиться
  • - Основна тканина;
  • - Підкладкова тканина;
  • - Флизелин;
  • - планка для підвішування ламбрекену потрібної довжини;
  • - Шнур для декору;
  • - Кравецькі ножиці, крейда;
  • - Меблеві цвяхи і молоток;
Інструкція
1
Карниз для ламбрекену повинен розташовуватися мінімум на 10 см вище віконного прорізу. Довжина планки для ламбрекену розраховується виходячи з ширини прорізу плюс 15 см з кожного боку. Щоб зрозуміти, скільки потрібно тканини для сваг а, додайте до довжини карниза 10 см і довжину «хвостів», яку ви ходите бачити по краях сваг а. Саме вони замінять штори. Ширина полотна залежить від того, наскільки ви хочете, щоб сваг провисав над віконним отвором. Якщо це 50 см, то ширина буде потрібно не менше 70 см. Підкладка для ламбрекену бажана, так як саме вона зробить його об'ємним, а складки м'якими. Розмір підкладки той же, що і у основної тканини.
2
Тепер потрібно прострочити підкладку і основу разом. Для цього складіть обидві тканини обличчям один до одного і сколіть булавками. Шов повинен бути в 1,5 см. Від краю. Прошийте по периметру, залишивши сантиметрів тридцять зверху. У вас має вийти довгий прямокутник. По кутах зробіть надрізи, щоб вони потім не збиралися і виверніть наявності.
3
Позначте на планці і на ламбрекені центр. Степлером або молоточком і меблевими цвяхами прибийте ламбрекен до верхньої частини планки. Кінці ламбрекену повинні вільно звисати.
4
Найважливіше - це красиво зібрати складки і стягнути ламбрекен декоративним шнуром по краях планки. Для цього складки формують на рівній відстані один від одного. Перед тим, як стягувати шнуром, закріпіть складки, прошив їх вручну, щоб надалі вони не змістилися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7RTVy6F4AKA