Як почистити собаці зуби. почистити зуби собаці.

Якщо ви хочете мати поруч із собою здорового і доглянутого пса, привчайте його до гігієнічних процедур з самого раннього віку. Щоб почистити собаці зуби, зовсім не обов'язково постійно звертатися до допомоги професійного груммера Будь собаківник повинен освоїти цю нехитру процедуру, і тоді його вихованець уникне багатьох пробоєм зі здоров'ям.
Вам знадобиться
  • Зубна паста для собак (або суміш соди, лимонного соку і крейди)
  • Зубна щітка
  • Глибокий таз
  • Масажна щітка-наперсток
  • Арахісове масло
  • Бинт
Інструкція
1
Підготуйте пасту і щітку для чистки зубів собаці . Ваш вихованець обов'язково буде заковтувати зубну пасту, тому не використовуйте засоби для чищення людських зубів. Купіть спеціальну собачу пасту, яка має приємний для тваринного смаком і запахом (наприклад, імітує м'ясо). Вона розробляється з урахуванням складу зубної емалі і слини собаки. Деякі собаківники готують пасту самостійно, змішуючи білий крейда, соду і сік лимона. Зубну щітку можна використовувати будь-яку або купити її в зоомагазині.
2
Попросіть когось потримати собаку або посадіть її в глибокий пластиковий таз так, щоб зовні залишалася тільки песья голова. Дайте псу спробувати трохи зубної пасти і змастіть невеликою її кількістю ясна собаки. Тепер двома пальцями відтягніть шкіру з того боку щелепи, з якою ви збираєтеся почати чистку собачих зубів.
3
Поділіть верхню і нижню щелепи пса на три частини - бічні і фронтальну. Нанесіть пасту на всю поверхню щетини зубної щітки. Тримайте її під кутом приблизно 45 градусів, щоб було краще прочищати підставу зубів. Починайте чистку за певною схемою, наприклад: • внутрішню поверхню зубів з лівого боки; • їх зовнішню сторону; • жувальну частину; • переходите на нижню щелепу і далі дотримуйтеся того ж порядку чистки.
4
Робіть не менше 8-10 рухів (зворотно-поступальних, кругових, скребуть і «підмітаючих») на кожен зуб. Чистите собаці зуби тільки вгору-вниз. Якщо проводити чистку по поперечної осі зубів, то ви тільки рознесе бруд по всій щелепи. Потрібно приділити більше уваги очищенню зубів верхньої щелепи пса, так як саме там найчастіше утворюється зубний камінь.
5
Зробіть собаці масаж ясен для поліпшення поводження крові і лімфи. Після чистки зубів надіньте на палець спеціальну масажну щіточку-наперсток з гуми. Пройдіться по яснах спочатку рухами вгору-вниз, потім робіть м'який круговий масаж. Можна масажувати ясна собаці просто пальцем, змастивши його арахісовим маслом. Обов'язково заохотьте свого вихованця, який витримав цю, не дуже приємну для нього, гігієнічну процедуру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zIp7llKDtwM
Зверніть увагу
Дорослого пса важко привчити «чистити зуби». Він повинен поступово звикнути до цього, починаючи вже з двомісячного віку. Спочатку просто чистите Кутенков молочні зубки, намотавши на палець чистий бинт. Робіть легкий масаж ясен пальцем. Поступово крапайте на бинт все більше зубної пасти. Нарешті, дайте цуценяті звикнути до зубної щітки. Привчіть його до команди «Зуби!» - Він буде оскалівает, і проводити чистку стане набагато простіше.
Корисна порада
При утворенні зубного каменю у пса відвідайте ветеринара для професійного чищення. Частіше давайте собаці свіжі помідори для профілактики зубного каменю. Гігієнічну чистку зубів тварині зазвичай проводять 2 рази на тиждень по 2 хвилини. Якщо ваш вихованець так і не звик до цієї процедури, купуйте спеціальні зубні еліксири для собак у вигляді спрею і дійте згідно інструкції.