Як вставити скрипт в сторінку.

Найбільш ймовірно, що скрипт , який вам треба вставити в сторінку, написаний або мовою PHP, або JavaScript - це два найбільш поширених сьогодні скрипт ових мови програмування. Вставляються вони не однаково, давайте розглянемо обидва варіанти.
Інструкція
1
Скрипти JavaScript - це сценарії, які виконується не так на сервері, а безпосередньо в браузері, тому їх називають «клієнтськими». Якщо скрипт потрапив до вас у вигляді окремого файлу з розширенням "js", то підключити його до сторінки треба додаванням в заголовну частину її HTML-коду відповідного тега з посиланням на цей файл. Заголовна - це та частина, яка починається з тега і завершується тегом . Тому ви не помилитеся, якщо знайдете в коді сторінки закриває тег і помістіть перед ним таку посилання на зовнішній JavaScript-файл: Тут в атрибуті src вказано ім'я файлу "script.js" - його вам треба замінити на ім'я вашого js-файлу. Щоб браузер міг знайти і прочитати цей файл, його потрібно помістити в ту ж папку сервера, де лежить і сама сторінка. Якщо ви закачаєте його в інше місце - вкажіть відповідний адресу разом з ім'ям файлу в атрибуті src.Еслі JavaScript у вас є не в окремому файлі, а просто у вигляді тексту, який починається з тега ). Деякі скрипт и слід поміщати не в заголовну частину, але дізнатися про це можна тільки прочитавши інструкцію від автора - обов'язково зробіть це перед маніпуляціями по вставці коду. До того ж, зазвичай, крім основного коду, що містить необхідні для роботи скрипт а функції, різним елементам сторінки треба приписувати посилання на виконання цих функцій. Яким саме елементам (кнопкам, осередкам таблиці, зображеннях, блокам і т.д.), на які саме функції з усього набору і за якими саме подіям (наведення миші, закінчення завантаження, введення тексту і т.д.) - все це повинно бути вказано в інструкції від автора скрипт а. Тому, якщо у вас немає достатньо зрозумілого опису, то, можливо краще буде пошукати заміну, ніж витратити ще більший час на експерименти без гарантій отримання працездатного скрипт а в вашій сторінці.
2
Скрипти на мові PHP виконуються на стороні сервера і називаються, відповідно, «серверними». І тут теж, якщо скрипт потрапив до вас у вигляді окремого файлу, то в код сторінки потрібно додати на нього посилання. Мовою PHP таке посилання може виглядати так: Тут вказано ім'я script.php - вам треба замінити його на ім'я наявного у вас файлу. Вставляти такий код потрібно в самий початок сторінки, до всіх наявних у ній тегів. Важливо переконатися, що перед php-кодом немає ніяких порожніх рядків або прогалин. Якщо сторінка, в яку вставляється код, має розширення htm або html, то php-код не буде виконуватися сервером - розширення обов'язково має бути саме "php" .Якщо PHP-код скрипт а не в окремому файлі, і починається з тега сторінку, без посилання на зовнішній файл. Такі блоки PHP-коду можуть бути розкидані по різних ділянками HTML-коду сторінки. Стосовно до PHP-серіптам наявність інструкції ще більш важливо, ніж до для клієнтських скрипт ов - неправильне використання серверних скрипт ов може зіпсувати файли вашого сайту, що зберігаються на сервері!
3
Сама ж процедура вставки коду в сторінку однакова як для серверних, так і для клієнтських скрипт ів. Якщо у вас є файл, то першим ділом треба закачати його на сервер. Зробити це можна по ФТП-протоколу, скориставшись спеціальною програмою (ФТП-клієнтом). Знайти такий додаток в мережі не важко - наприклад, Cute FTP, FlashFXP, FileZilla, WS FTP, Smart FTP і т.д. Завантаження з використанням ФТП-клієнтів відбувається по ФТП-протоколу (File Transfer Protocol - «протокол передачі файлів»). Але можна завантажити файл безпосередньо через браузер, використавши для цього файл-менеджер, наявний в системі управління сайтом і в панелі управління хостінга.После закачки файлу (або файлів) на сервер, треба буде редагувати HTML-код сторінки. Це теж можна зробити через браузер, якщо ви використовуєте систему управління сайтом. В системі повинен бути редактор сторінок, в якому вам треба відкрити потрібну сторінку, переключити редактор в режим редагування HTML-коду, вставити підготовлений код і зберегти зміни. Якщо системи управління немає, то скачайте сторінку до себе в комп'ютер, відредагуйте її за допомогою простого текстового редактора і завантажте назад на сервер.
Ні для кого не секрет, що хостинг uCoz є, мабуть, найбільш зручним для створення сайтів новачками. Головна його перевага полягає в його безкоштовності, крім того сайт пропонує безліч готових шаблонів. Крім того система uCoz може підтримувати javascript, однак дуже часто у користувачів виникають проблеми і питання, пов'язані з цим. Для того щоб мати можливість працювати з javascript, спочатку переконайтеся, що у вас включена підтримка javascript скриптів. Як правило, вона буває включена у всіх користувачів. Є кілька способів завантажити скрипт, і про них піде мова нижче.
Інструкція
1
Для початку спробуйте завантажити код скрипта безпосередньо в html-коді. Код при цьому буде виглядати приблизно так: Цей приклад ілюструє, що безпосередньо код javascript найкраще буде прибрати в коментарі, це буде корисно для тих користувачів, у яких браузери не можуть підтримувати виконання скриптів .З допомогою такого методу ви можете вставити javascript або прямо в те місце, де необхідно буде його виконання, або між двома тегами і .
2
Спробуйте вставляти скрипти із зовнішнього файлу. Цей спосіб буде у вас працювати в тому випадку, Якщо файл скрипта має розширення js. При цьому код буде мати такий вигляд:
3
Ви можете використовувати javascript при якому-небудь обработчике подій. Візьмемо наступний код для виконання операції: Перейти на сайт mysite.ru При виконанні цього коду натискання посилання (a href) буде приводити до запуску скрипта, який буде відкривати вікно.
4
Тепер давайте спробуємо застосувати рекомендації на практіке.Для приклад розберемо, як вставити на сайт стандартну форму коментаря в модулі сторінок. Для цього скопіюйте і збережіть код вашого шаблону. Відновіть стандартний шаблон, подивіться, як коментарі зроблені там. Після цього скопіюйте код коментарів, відкрийте шаблон і вставте туди код коментаря. При необхідності поправте його в «Управлінні дизайном». Підтримка системою uCoz javascript відкриває досить обширні можливості в редагуванні сайту, тому вивчайте ці можливості якнайбільше, щоб зробити свій сайт якнайкраще. Удачи вам і нових експериментів!